Styling | Vyčesané účesy

Hviezdny účes: Kate Mara a jej asymetrický polo-vyčesaný účes

Herečka Kate Mara oslovuje ľudí svojím umením i svojimi účesmi. Jej poslednou obdivovanou vlasovou kreáciou boli asymetrický polo-vyčesaný účes zložený z drdolu, na stranu prehodených vlnitých vlasov a vrkôčikov. Ukážeme vám, ako si vytvoriť všetky tieto prvky účesu a ako ich jednoducho spojiť dohromady.

Asymetrický polo-vyčesaný účes

Na odovzdávaní cien Oscar 2012 Kate Mara zapôsobila so svojimi asymetrickými polo-vyčesanými vlasmi.

Meno Kate Mara je synonymom pre štýl a zmysel pre detail. Je o dva roky staršia než jej sestra, herečka Rooney Mara ("Muži, ktorí nenávidia ženy"). Kate Mara hrala po boku známych hviezd ako Heath Ledger ("Skrotená hora"), Mark Wahlberg ("Ostreľovač"), Ben Kingsley ("Transsibírsky expres") či Eric Bana ("Deadfall"). Okrem svojich hereckých úspechov je krásna Kate Mara známa aj svojimi jedinečnými ryšavými vlasmi a zaujímavými účesmi.

V jednom rozhovore sa Kate novinár opýtal, čo je na nej najkrajšie. „Moje vlasy“, odpovedala spontánne. Naozaj, jej červené vlasy sú skutočne očarujúce. Pomohli jej zviditeľniť sa medzi mnohými hollywoodskymi kráskami. Dnes 29-ročná herečka nosí ryšavú farbu vlasov od malička. Najprv nás zaujala svojimi zapletenými vrkôčikmi v cope a polo-vyčesaných vlasoch, potom našu pozornosť upútala na Oskaroch 2012, kde sa ukázala so svojím nenapodobiteľnými polo-vyčesanými vlasmi. Na cenách Emmy 2012 nás dokázala znovu zaujať svojim výnimočne krásnym účesom. Asymetricky polo-vyčesané vlasy zatočila do drdola, odzdobila ich vrkôčikmina stranu si prehodila svoje vlnité vlasy. Ukážeme vám, ako si tento účes poľahky vytvoríte aj samé doma. 

Nástroje na tvorbu asymetrického polo-vyčesaného účesu

Kulma, sprej na ochranu pred teplom, hrebeň, sponky, štipce, vosk na vlasylak na vlasy.

Asymetrické polo-vyčesané vlasy s drdolom a vrkočmi:

1. Použite kulmu s veľkým priemerom a začnite vlasy natáčať od úrovne uší. Nezabudnite na sprej, ktorý ochráni vaše vlasy pred teplom!

2. Na ľavej strane si vytvorte rovnú cestičku.

3. Oddeľte na vrchu hlavy prameň vlasov asi 5 cm široký a dočasne ho zachyťte do štipca( prameň A). (Neskôr necháte tento prameň voľne padať cez vrkoče a ďalší široký prameň vlasov.)

4. Začnite pri cestičke so zapletaním Francúzskeho vrkoča, do ktorého zapletáte predné vlasy. Pritom môžete niektoré malé pramienky nechať mimo zapletaný vrkoč.

5. Keď dokončíte zapletanie, spojte vlasy do ležérneho copu na pravej strane krku.

6. Vlasy v cope zatočte a vytvorte voľný drdol, ktorý zachytíte skrytými sponkami.

7. Rozpusťte dočasne zopnutý prameň A (pozri bod 3) a nechajte rozpustené vlasy padať cez spletené a voľne padajúce vlasy.

8. Nakoniec použite vosk na vlasy, aby ste zvýraznili vlny a naneste lak na vlasy, ktorým celý účes spevníte.