Žena s růžovými a šedými vlasy
Highlights | Momenty

Nasleduj svoje sny!

#createyourstyle: Schwarzkopf vo svojej novej kampani oslavuje osobnosť človeka a motivuje vás k tomu, aby ste boli tou najlepšou verziou samej seba! Vek nehrá žiadnu rolu, pretože nikdy nie ste príliš stará na radikálnu zmenu štýlu. Modelka Evelyn je žijúcim dôkazom toho, že nový look môže byť vždy dobrým nápadom. Vybrali sme účesy a farby vhodné pre všetky vekové kategórie a etapy života. Či už máte 15, 35, 50 alebo 75 rokov, vždy pre vás existuje ten pravý nový look!

Štýl nepozná žiadne vekové obmedzenia! Po našej zrelej modelke Evelyn je veľký dopyt a to vďaka jej jedinečnému štýlu a charizme. Evelyn hovorí: „Ľudia, ktorí túžia po dobrodružstve tak, ako ja, vždy nájdu niečo, čo ich robí šťastnými a niečo, kde sa im podarí uspieť.“ Módny bloger Ari Seth Cohen súhlasí – je fascinovaný ženami staršími ako 70 rokov, ktoré módu využívajú ako prostriedok k vyjadrovaniu svojich pocitov.

Na dobrodružstvo nikdy nie ste príliš stará. Evelyn vysvetľuje viac v tomto videu:

So svojou knihou z roku 2012 „Pokročilý štýl“, založenou na úspešnom blogu, Cohen vzdáva hold ženám ako je Evelyn. Tieto dámy ignorujú „vekovo primerané“ palety farieb ako je béžová a šedá. Na miesto toho, sú autorkami silných módnych prehlásení a účesov v rozsahu od elegantných až po extravagantné. O pozornosť tu súperia výrazné vzory, veľké klobúky a šik okuliare. Bývalá interiérová dizajnérka a 96 ročná ikona Iris Apfel zhrnula svoj postoj: „Neobliekam sa preto, aby na mňa ľudia zízali. Obliekam sa sama pre seba.“

Barvy a střihy pro ženy mezi 50 a 75 lety

Staršia, štýlová žena

Štýl nie je otázkou veku.

Tieto ženy vyjadrujú svoj názor prostredníctvom odvážnych outfitov a neobvyklých účesov. Mnohé staršie dámy ukazujú svoje šedivé (1) vlasy s pýchou. Či už sa jedná o mikádo s dĺžkou po bradu, sofistikované výtvory vyčesané do hora alebo voľné a vzdušné účesy – šedivé vlasy sú rovnako prispôsobivé a jedinečné ako je aj žena, ktorá ich vie prirodzene nosiť. Po prirodzenej šedej farbe je najobľúbenejšou farbou červená vo všetkých odtieňoch – ako napríklad farba ohňa, mrkvová farba alebo višňa, či rubín. So správnym postojom môžu ženy nosiť vlasy vo všemožných farbách v každom veku. Na Cohenovom blogu môžeme napríklad obdivovať Newyourčanku „Iris“, ktorá má kučeravé vlasy zafarbené do fialova. Taktiež nie je nikdy neskoro na vlasové doplnky. Dekoratívne sponky, malé klobúčiky alebo farebné turbany premenia každý účes na malú senzáciu. V skutočnosti, keď ide o dobrodružné experimenty s vlasmi, pokročilí stylisti hrajú v porovnaní s tínedžermi stále len druhú ligu.

Farby vlasov a strihy pre 15 ročných so zmyslom pre dobrodružstvo

Mladá žena s dobrodružnými farebnými vlasmi

Vyskúšajte nový look a zaexperimentujte s farbou vlasou. Tínedžeri si užívajú najväčšiu slobodu.

Mladí módni návrhári sa v súčasnej dobe intenzívne zaoberajú farebnými vlasmi a viacfarebnými končekmi vlasov. Farbenie vlasov doma je vďaka prémiovým výrobkom jednoduché. Niektoré produkty dokonca umožňujú ovládať intenzitu farieb. V závislosti od pôvodného odtieňu vašich vlasov, doba aplikácie môže napríklad určiť, či sa výsledná farba vlasov (2) ukáže ako pastelová alebo intenzívna ružová. Tieto svieže farby vyniknú zvlášť na dlhých vlasoch. Zložité vrkoče, trendy vysoký cop, drdol zo všetkých alebo len z horných vlasov – to sú účesy ako stvorené pre tínedžerov.

Vlasové trendy pre 35-ročnú manažérku a matku

Pani Akkurate Bob účes

Uhladené mikádo vyzerá štýlovo a profesionálne.

Dospelé pracujúce ženy sa často viac usilujú o udržanie profesionálneho vzhľadu. Na väčšine pracovísk musí farba a strih vlasov vyzerať solídne. Netolerujú sa žiadne výstrednosti ani bláznivé farby. Na mieste sú klasické odtiene blond, hnedé alebo ryšavé farby. Klasické strihy ako „pixie“, mikádo v dĺžke brady alebo po ramená sú chic a praktické účesy pre ženy, ktoré majú veci pod kontrolou. Ofina pridáva na upravenosti a profesionalite.

Najmä matky potrebujú účes, ktorý je predovšetkým praktický. Ľahko udržiavateľné strihy a farby, ktoré vydržia, robia pre zaneprázdnené matky každodenný styling jednoduchým. Zosvetlenie vlasov je v tomto prípade dobrým nápadom, pretože korienky potom nevyžadujú pravidelnú úpravu. Tip: Prírodná farbiaca technika Colour Melting (3) zaisťuje jednoduchý prechod na inú farbu, vďaka ktorej ušetríte čas pred ďalším farbením vlasov. Jednoduchý strih „pixie“ je taktiež ideálne a veľkorysé riešenie aj keď medzi návštevami salónu uplynie veľa času. Dlhé vlasy sa dajú jednoducho zviazať dozadu ale špeciálnu vlasovú starostlivosť vyžaduje ofina.

Nikdy nie je príliš neskoro, aby ste nemohli znovu objaviť samú seba. Nájdite svoj vlastný look, bez ohľadu na to, v ktorej životnej fáze sa nachádzate. Či už ste mladý a horlivý experimentovať alebo zrelý a dobrodružný, užite si svoj vek – alebo sa podľa svojho veku nesprávajte vôbec.

Objavte:

Súvisiace články