Farby na vlasy | Farbenie

Jednoduché a pekné: domáce farbenie vlasov

Túžite po zmene? Určite nám dáte za pravdu, keď povieme, že oživenie farby je vítané vždy. Pokiaľ ide o farbenie vlasov, aktuálne sú moderné nové trendy - balayage, dip dye a ďalšie špeciálne zosvetľovacie techniky. Netreba však hneď chodiť ku kaderníkovi. Skúste to sama. Naše tipy a triky vám pomôžu dosiahnuť tie najlepšie farebné efekty!

Už nemusíte chodiť ku kaderníkovi pre nové farebné akcenty, novú farbu vlasov ani pre celkovú zmenu účesu. Farbenie vlasov v domácom prostredí sa stalo bežnou záležitosťou. Nové produkty, technológie a aplikačné metódy sľubujú stále lepšie a lepšie výsledky. Rýchlo, jednoducho, nekomplikovane. Účes ako od profesionála. Úplne sama dnes môžete vykúzliť dokonca pramienky, ktoré vyzerajú zložito alebo trendy účesy ako sú bronde, dip dye alebo ombré. Čítajte ďalej a zistíte ako na to.

Domáci recept na perfektne odfarbené vlasy

Hrať na správnu strunu: stojan s farbami na vlasy vo vašej obľúbenej drogérii ponúka celý rad výnimočných farbiacich produktov na vlasy. Najskôr si však musíte premyslieť, čo chcete urobiť. Chceli by ste oživiť svoj účes a zostať pritom čo najviac prirodzená alebo chcete úplne zmeniť farbu svojich vlasov o jeden či dva odtiene? Ak hľadáte radikálnu zmenu, odporúčame vám docieliť novú finálnu farbu postupne. Je to lepšie pre štruktúru vlasov, a zároveň vám to dáva čas postupne si zvyknúť na nový účes a vyhnúť sa tak nepríjemnému prekvapeniu - či platinová blond alebo čierna ako uhoľ - keby vám nová farba nemala nakoniec vyhovovať, zistíte to o niekoľko odtieňov skôr.

Tiež je potrebné vziať pri výbere novej farby vlasov do úvahy vašu pleť: teplá blond, červené a hnedé odtiene sa hodia k broskyňovej farbe pokožky. Modrastý podtón (pozdravy od Snehulienky) pri zosvetľovaní vlasov ladí napríklad s popolavými odtieňmi. Aby ste zistili, aký farebný typ ste a aké odtiene by vám najviac lichotili, pozrite sa na náš nástroj colour consultant.

GLISS COLOR

Doprajte svojim vlasom farbu: Tipy & triky

Farba, ktorá sa za niekoľko týždňov vymyje, permanentná farba, jemný preliv, či intenzívna farba? Pre každý typ vlasov sa nájde ten správny produkt. Na čo by ste mali dávať pozor?

 

  • Chcete zakryť sivé vlasy? Potom by ste mali poriadne čítať informácie na balení. Zmývateľné a semi-permanentné farby na vlasy nie vždy splnia vaše očakávania, pokiaľ ide o vysnívaný odtieň.
  • Dodržujte toto pravidlo: nie viac ako dva odtiene tmavšie alebo svetlejšie oproti východiskovej farbe vašich vlasov. Peroxid vodíka k farbám určeným na zosvetlenie vlasov skrátka patrí.
  • Nádobky s farbou sa musia spotrebovať hneď ako sa otvoria, ak nie je farba určená na viac použití.
  • Skutočne jednoduchá aplikácia: farbiaca pena. Vďaka penovej štruktúre ju ľahko nanesiete svojimi rukami (vezmite si rukavice) na vlasovú líniu, do dĺžok a vzadu na hlavu. Potom farbu do vlasov vmasírujte ako šampón - žiadny štetec, žiadne stekanie farby, zvyčajne krátka doba pôsobenia.

PERFECT MOUSSE

  • Trápia vás odrasty? V ponuke sú špeciálne produkty pre farbenie vlasovej línie, s ktorými oživíte svoju farbu vlasov už za desať minút. Farba sa ľahko nanáša na vlasovú líniu. Nechajte ju pôsobiť, opláchnite a hotovo!

DIY: Nové farebné efekty

Dramatické, len nie uniformné: Pri novom účese sú to hlavne detaily, ktoré priťahujú pozornosť. Namiesto farbenia jednou farbou od vlasovej línie ku končekom sa dnes kombinujú rôzne odtiene v jednom účese. Od diskrétnych až po veľmi kontrastné - také farebné akcenty sú práve teraz veľmi populárne. Dip dye, balayage a im podobné trendy účesy môžete vytvoriť aj sama doma! Dokonca aj s jediným produktom - ak si nie ste istí, po ktorom trendy farbiacim prípravku siahnuť. Je to len spôsob, ako použiť univerzálny produkt, ktorý určuje celý štýl. Ak napríklad chcete mať účes v štýle ombré alebo dip dye, pri ktorom sú iba konce vlasov namočené do kontrastnej farby, môžete farbu naniesť voľnou rukou na konce vlasov (tak, ako to robia profesionáli v kaderníckom salóne). Na druhej strane, pre populárne svetlé farby na vrchu hlavy, kedy žiaria len vlasy pri vlasovej línii vo vysoko kontrastnom odtieni, naneste farbu pomocou priloženého aplikátora a štetca na akcenty. To najlepšie na produktoch pre domáce použitie je, že sú rýchle, ľahko sa používajú a môžu sa použiť kedykoľvek. Počas toho ako budete čakať, kým farba zapôsobí, môžete sa pohodlne usadiť na pohovke s uterákom cez ramená, posielať kamarátkam selfie z farbiacej akcie alebo prezerať svoje obľúbené webové stránky na svojom tablete. Nezabudnite však popri tom sledovať čas pôsobenia farby.

Objavte: Farbenie