Styling | Svadba

Jedinečné svadobné účesy presne podľa vášho štýlu

Ste ten typ ženy, ktorá roky sníva o tom, ako by mal vyzerať jej svadobný deň? Považujete sa za retro, romantickú, modernú alebo extravagantnú nevestu? Radi vám pomôžeme nájsť ten pravý účes, ktorý dokonale pristane k vašej osobnosti, prekoná všetky predstavy vášho vyvoleného a spolu so štýlom svadby vytvorí výnimočnú jednotu. 

V ten najdôležitejší deň vášho života budete chcieť vyzerať jedinečne. K tomu by mal patriť aj účes, čo vám dokonale pristane. Je veľmi dôležité, aby ste pred oltárom boli sama sebou a skvele naladená. Nič vášho partnera neočarí tak, ako žena, ktorá vyžaruje krásu a sebavedomie.

Svadobný styling nemusí vždy pútať pozornosť svojou zložitosťou, vlečkami a šperkmi. Jednoduchá elegancia ruka v ruke s prirodzenou jemnosťou dokážu zaujať ešte viac. Vyberať by ste si mali podľa svojho osobného štýlu i túžob vášho partnera. Na druhej strane však nezaškodí, keď svoju prirodzenosť ukážete v trochu hravejšom svetle. Pre každú osobnosť a štýl existujú účesy, ktoré ju dokážu rozžiariť. 

Svadobné účesy 2014 hrajú na strunu prirodzenosti

Svadobné účesy 2014

Možno túžite po tom, aby ste sa na svadobných fotografiách na seba čo najviac podobali. Ak to znamená, že by ste mali zvoliť rozpustené vlasy s nádychom ležérnosti, bude z vás nevesta podľa aktuálnych trendov.

Prirodzene pôsobiaci účes je pre vás ten pravý, ak je váš životný štýl rovnako nekomplikovaný ako vaša osobnosť. Keď nadíde deň sobáša, budete si dokonale užívať celý obrad i prítomnosť priateľov a rodiny bez toho, aby ste podstúpili drastickú zmenu a stali sa „niekým iným“. Svadobné šaty sú čerešničkou na torte a umocnia atmosféru sviatočnej chvíle.

Nevesty, ktoré chcú upútať svojou prirodzenou krásou sa určite vzdajú prílišnej pompéznosti. Nechajú prehovoriť svoj prirodzený pôvab, ktorý bude udávať tón počas celej svadby.

Vhodné účesy pre nevesty, ktoré obľubujú prirodzený look, predstavujú ležérne upravené drdoly a rozpustené vlasy s nádychom uvoľnenosti. Dosiahnuť skvelý look vám pomôže trocha vosku a lak pre extra lesk, ktorý vlasy jemne rozžiari.

Možno budete chcieť svoj výzor ozvláštniť tým, že si zvolíte inú cestičku, než obyčajne nosíte. Ďalšou možnosťou je osvieženie v podobe jemných doplnkov.

Armin Morbach vám v nasledujúcom videu predvedie, ako vytvoriť účes s príťažlivým nádychom nedokončenosti.

Video: Buďte hviezda s trendy nedokončeným účesom

Romantické svadobné účesy 2014

2014 Bridal Hairstyles

Playful hairstyles with or twisted or braided elements

Romantické svadby sa často rodia v mysliach dievčat. Ich čaro spočíva v tom, že nevesta hrá určitú rolu. Pre romantické nevesty je charakteristický tradičný štýl s jemnými, ženskými črtami. Tradičné svadobné účesy sa skvele kombinujú s jemnými farebnými tónmi a „nahým“ líčením. Výzor dnešných neviest so zmyslom pre romantiku môže zahŕňať niekoľko výrazných farebných prvkov a moderných doplnkov.

Charakteristické prvky romantických svadieb sú rafinované detaily, hravý dizajn, hostia oblečení v určitom štýle a romantická scenéria.

Účesom pre romantické nevesty často dominujú krásne zapletané, rafinovane zatočené alebo zavinuté prvky. Škála zapletaných účesov siaha od jednoduchých vrkočov až k zložitým kreáciám pripomínajúcim korunky. Súčasťou krásnych účesov bývajú aj zatočené, preložené či zrolované pramene. Môžu zaujímavo dotvárať cop, rozpustené vlasy alebo tvoriť základ pre asymetrické i symetrické vyčesané ale aj polovyčesané účesy.

Inšpirácie a návody, ako si vytvoriť romantický svadobný účes

Mnohotvárne a praktické: Zapletané účesy

Zrolované pramene pre trendy nevesty

Moderné svadobné účesy 2014

Svadobné účesy 2014
© Getty Images

Moderné nevesty zbožňujú uhladené účesy v tvare falošného boba s mokrým vzhľadom (vpravo) alebo krátke účesy s vysokým leskom (vľavo).

Moderné nevesty vyhľadávajú súčasné účesy a zakladajú si na dokonalosti. Čisté tvary a jednotlivé detaily, ktoré pútajú pozornosť, ako napr. sýtočervené pery alebo čipkové aplikácie – to je štýl nevesty, ktorá vyhľadáva súčasnú estetiku. Má výnimočný vkus, ktorý pritiahne všetky pohľady bez toho, aby bol prehnaný či excentrický.

Moderné nevesty si svadbu plánujú sami – od dokonalých šiat a make-upu až po svadobnú hostinu.

Top účesom pre moderné nevesty je uhladený look a jednoduchý či štýlový krátky strih. Vlasy sú najčastejšie upravené rovne, splývajú na ramená alebo sú zopnuté v uhladenom cope, drdole, falošnom bobe. Letné nevesty osviežia príťažlivé účesy s mokrým efektom.

Inšpirácie a návody, ako si vytvoriť moderný svadobnýúčes

Uhladený a sexi: Mokrý look

Krátky účes Michelle Williams

Extravagantné svadobné účesy 2014

Svadobné účesy 2014

Základom tohto extravagantného účesu sú natupírované kučery.

Svadba predstavuje jedinečnú príležitosť, kedy môže nevesta prezentovať svojho kreatívneho ducha a sebavedomie. Unikátne tvary a detaily podčiarkujú jedinečný vkus svadobného páru.

Neopakovateľná svadba s množstvom extravagantných detailov je presne podľa predstáv neviest, ktoré túžia po sobáši, na ktorý sa nezabúda. Ich svadobné plány sú veľkolepé, príprave a ladeniu venujú maximálnu pozornosť.

Vhodné účesy pre extravagantné nevesty zahŕňajú množstvo kučier a objemu, ideálnou voľbou je aj falošný bob. Dlhé vlasy si často podohnú do objemného kratšieho stylingu. Účes á la 60.roky s pätkou určite splní ich očakávania.

Inšpirácie a návody, ako si vytvoriť extravagantný svadobný účes

Falošný bob

Objemné účesy sú späť – Privítajte 60.roky!

Drdol – stále kraľuje tradičným svadobným účesom

Svadobné účesy 2014

Drdoly dnes majú neobmedzené množstvo tvarov, či už ide o romantiku so závojom, extravagantný vysoký účes alebo uhladený účes.

Dá sa jednoducho prispôsobiť štýlu každej svadby. S pomocou toho pravého stylingu a doplnkov môže drdol skvele vystihnúť vašu osobnosť a demonštrovať váš dokonalý vkus.

K vysokému drdolu si bez námahy pripevníte nostalgicky pôsobiaci závoj a vytvoríte tak účes v tradičnom romantickom duchu. Extravagantné variácie drdolu často obsahujú vlasové výplne, s ktorými sa dá docieliť mimoriadny objem. Ak túžite po jednoduchom a prirodzene upravenom vysokom drdole, ako moderná nevesta ho môžete ozdobiť šperkmi či doplnkami alebo uprednostniť čistotu a eleganciu bez nich.

Armin Morbach vám ukáže, aké jednoduché je vytvoriť rôzne verzie tohto účesu.

Video: Drdol trikrát inak