Styling | Svadba

Príprava na váš veľký deň – povedzte „áno“ s dokonalým účesom

Naplánovať si svadobný deň a bez zaváhania si ho vychutnať nie je jednoduchá záležitosť. Keď sa jedná o sobáš, neexistujú banálne detaily. Kľúčom k úspechu je dostatočne včasná a komplexná príprava, a to platí aj pre váš svadobný účes. Asi štyri týždne pred samotnou udalosťou by ste mali začať s intenzívnym ošetrovaním vlasov, doprajete si tak dostatok času na prípadnú zmenu alebo úpravu zamýšľaného stylingu. Nechajte sa inšpirovať nádhernými účesmi a návodmi na ich úpravu v našej galérii.

Len málo udalostí a zážitkov je v živote tak výnimočných ako svadobný deň. Dievčatá a mladé ženy snívajú o tomto dokonalom okamihu a túžia pri ňom vyzerať čo najkrajšie. Byť nevestou okrem iného zahŕňa obliecť si róbu, ktorá je nielen výnimočne krásna, ale aj dokonale vystihuje osobnosť a štýl nevesty. To isté sa dá povedať aj o svadobnom účese - nevesty majú na výber nespočetne veľa možností: či už uprednostňujete romanticky rozpustené, elegantne vyčesané vlasy alebo pramene sofistikovane zapletené do vrkočov. Vyberte si ten, po ktorom najviac túžite, je to na vás. Vhodný je akýkoľvek účes, pokiaľ je dobre naplánovaný a profesionálne upravený.      

Príprava dokonalého svadobného účesu:

Svadobný účes – Štyri týždne pred sobášom

Určite nám dáte za pravdu, že ak sa skvele cítite, skvele aj vyzeráte. Ideálny účes je dôležitou súčasťou sebavedomého vystupovania. Ten svadobný je v tejto súvislosti nemenej dôležitý. Doprajte si dostatok času na výber toho pravého účesu pre tento veľmi významný okamih vo vašom živote.

Chcete svojim vlasom naordinovať trvalú alebo vaše srdce bije pre krátky štýlový účes? Ďalšiu zaujímavú možnosť predstavuje napríklad predĺženie vlasov. Alebo si len jemne podstrihnite končeky, aby boli vaše pramene zdravé a plné života. Priateľky určite s radosťou zohrajú úlohu konzultantiek a pomôžu vám vybrať ten správny štýl účesu a šiat, ktorý zvýrazní vašu prirodzenú krásu a šarm. 

Svadobný účes – Tri týždne pred sobášom

Asi tri týždne pred svadbou a potom, čo ste sa už rozhodli pre konkrétny styling, je čas objednať sa na návštevu u kaderníka. Možno nebudete naklonené myšlienke úplne nového účesu či menších zmien, ešte stále však máte dostatok času si na prípadné inovácie zvyknúť.

Svadobný účes – Dva týždne pred sobášom

Nič neprekoná viditeľnú hebkosť a zdravý lesk vašich vlasov a nič nepôsobí menej príťažlivo než vymytá, mdlá farba s nápadne vyrastajúcimi korienkami. 

Dva týždne pre dňom „D“ je najvyšší čas „oživiť“ svoje vlasy. Nastal správny moment rozhodnúť sa, či chcete trvácnu alebo semi-permanentnú farbu na vlasy. Najdôležitejším faktorom pri voľbe je samozrejme váš subjektívny pocit spokojnosti s farebným výsledkom. Krátko pred svadbou rozhodne nie je doba na experimenty s neistým koncom, jednoducho si vyberte svoj najobľúbenejší farebný odtieň. Keď už máte vlasy čerstvo nafarbené, ste pripravená na ďalšie rozhodnutia týkajúce sa make-upu a stylingu vlasov. A zábava sa iba začína!

Svadobný účes – Týžden pred sobášom

Vyčesané vlasy aj dnes predstavujú najobľúbenejšiu voľbu pre nevesty. Veľmi populárne sú aj veľké elegantné drdoly, romantické zapletané účesy a natupírované vlasy v štýle 60.rokov. S trochou odvahy môžete vyskúšať i extravagantný účes, ktorý vás svojou výnimočnosťou odlíši od ostatných – 40. a 60.roky poskytujú mnoho inšpiratívnych nápadov pre nevesty s vkusne upravenými vlasmi.

Určite budete pokojnejšia, ak približne týždeň pred svadbou absolvujete skúšku u kaderníka. Aby ste si mohla byť úplne istá, skúste s ním prejsť detaily každého kroku, čiastočne tým zmiernite predsvadobnú nervozitu. 

Svadobný účes – Deň pred sobášom

Najlepšie bude, ak si vlasy umyjete deň pred obradom. Nasledujúce ráno budú mimoriadne krásne a poddajné. Vyfúkajte si ich v predklone a votrite do nich trocha penového tužidla na tvarovanie vlasov, dodáte im potrebný objem a váš účes si zachová dokonalý tvar na niekoľko hodín.

Armin Morbach vám v nasledujúcom videu ukáže, ako elegantne vyčesať vlasy s použitím vlasových doplnkov.

Video: Ako vytvarovať výčes s vlasovými doplnkami

Pokochajte sa fotografiami v našej galérii a možno objavíte vysnívaný svadobný účes. Ku každému variantu sme pripojili návod na úpravu.

Galéria: Nádherné svadobné účesy

Súvisiace články