Starostlivosť o vlasy | Jemné vlasy

Objem pre jemné vlasy

Stačí niekoľko jednoduchých trikov a vašim jemným vlasom dodáte objem. Aj bez toho, aby ste trávili hodiny fénovaním a prečesávaním vlasov okrúhlou kefou je možné jemným vlasom dodať dlhotrvajúci objem. Stačí si vybrať optimálny typ účesu pre jemné vlasy a použiť niekoľko metód, ktoré vám budú nápomocné pri tvorbe bohatého objemného účesu.

Mnoho žien sa sťažuje, že majú jemné, spľasnuté vlasy. Bez lesku a nadýchanosti, priam prilepené k hlave. Priemer jemného vlasu je len jednou pätinou z priemeru bežného vlasu, čo vysvetľuje nedostatok objemu. Aj keď je hrúbka vlasu geneticky daná, môžete jemným vlasom dodať vytúžený objem. Za dlhé roky nám vlasoví experti poskytli arzenál účesov a stylingových metód, s ktorými môžete čo najlepšie podporiť to, čo vám príroda nadelila.

Jemné vlasy: účesy pre optimálny objem

Jemné vlasy potrebujú tupý zostrih, aby pôsobili silnejšie. Je lepšie strihať vlasy na rovnakú dĺžku než zvoliť postupný strih. Pravidelné strihanie je nutnosťou, vďaka ktorej sa vyhnete rozštiepeným končekom. Krepovité a elektrizujúce konce vlasov len podporujú vzhľad nedostatočného objemu.

Všeobecne platí, že kratšie alebo stredne dlhé účesy sú pre jemné vlasy vhodnejšie, než dlhé vlasy, pretože kratším vlasom dodáte objem omnoho jednoduchšie. Krátky (pixie) strih vlasov napríklad dodá vlasom objem už len vďaka svojej štruktúre. Pokiaľ aj napriek tomu túžite po dlhých vlasoch, mali by ste zvážiť vrstvený zostrih od profesionálneho Schwarzkopf kaderníka. Potom môžete vlasy vyfénovať a pritom ich prečesávať okrúhlou kefou smerom von. Tak získate dojem nadýchanosti a objemu  vo vašich vlasoch.

Rýchla pomoc: Noste cestičku na strane a každý deň striedajte strany, na ktorých ju máte. Vďaka takejto zmene budú vlasové korienky vzpriamené. Preto budú vaše vlasy vyzerať vzdušnejšie a objemnejšie.

Účesy pre jemné vlasy: Bohatý účes vďaka sofistikovanej farbe

Farba dokáže vďaka svetlejšiemu či tmavšiemu melíru pridať vlasom dojem väčšieho objemu. Kúry pre farbené vlasy môžu tiež prispieť k jemnému nadvihnutiu a posilneniu vlasov. Túto kombináciu skutočného posilnenia vlasov a optickej ilúzie najlepšie vytvoríte pomocou hnedých a blond odtieňov.

Účesy pre jemné vlasy: Posilnenie vlasov vďaka stylingovým prípravkom

Prípravky pre objem dodajú vašim vlasom viac objemu Špeciálne receptúry produktov ako je šampón pre objem, lak na vlasy pre objem, tužidlo, púder či sprej pre objem vlasov boli vytvorené špeciálne na to, aby vašim vlasom dodali nadýchanosť a objem.

Dajte pozor, aby ste pri umývaní z vlasov vždy poriadne opláchli šampón a stylingové produkty. Inak by zvyšky týchto prípravkov mohli vaše vlasy zaťažiť,  čo je hlavne pre ženy s jemnými vlasmi viac než neželané! Po umytí vlasov naneste kondicionér na vlasy len na končeky (pod líniu uší), aby vlasy nepôsobili príliš ťažkopádne.

Účesy pre jemné vlasy: Stylingové nástroje k vytvoreniu objemného účesu

Okrem rozčesania a učesania vašich vlasov sú hrebene a kefy na vlasy užitočné aj na tvorbu bohatého objemu.

Hrebene a kefy na vlasy môžete tiež použiť na tupírovanie vlasov. Natupírované vlasy pôsobia plnším dojmom. Ak použijete kefu na vlasy už pri fénovaní, vlasy pri korienkoch poľahky zdvihnete.  Môžete tiež použiť žehličku na vlasy, kulmu, difuzér alebo natáčky, aby ste vlasy natočili. Kučery a vlny uľahčia styling jemných vlasov a dodajú im dojem nadýchanosti a bohatého objemu. Nezabudnite  pri fénovaní vlasov fúkať vzduch v protismere prirodzeného rastu vlasov, aby ste tak vlasom pridali objem.

Vlasový expert Armin Morbach vám v tomto videu ukáže, ako v niekoľkých jednoduchých krokoch dodať vašim vlasom požadovaný objem.

Fotografie hviezd a modeliek v našej galérii vás môžu inšpirovať k nájdeniu toho pravého účesu pre vaše vlasy.  

Video: Ako vytvoriť úžasný objem vo vlasoch

Galéria: Hviezdy a ich účesy pre jemné vlasy