michelle-williams
Styling | Krátke vlasy

Účes Mesiaca: Štýlový krátky strih Michelle Williams

Michelle Williams nosí krátke vlasy už niekoľko rokov. „Pixie“ účes sa stal súčasťou jej imidžu. Na nedávnej premiére najnovšieho filmu „Cesta do krajiny Oz“ bola úspešná americká herečka stredobodom pozornosti vďaka štýlovej variácii svojho typického „pixie“ účesu. Chcete sa dozvedieť, ako dodáte svojim vlasom podobne strhujúci pôvab? Pozrite sa na charakteristické rysy krátkeho účesu Michelle Williams a zistite, ako môžete vytvoriť a nosiť krátke účesy aj vy.  

Michelle Ingrid Williams zjavne pôsobí na divákov očarujúcim dojmom. Vtrhla do Hollywoodu ako búrka a vďaka tvrdej práci a šťastnej ruke pri výbere rolí dokázala úspešne zvládnuť prerod z televíznej na filmovú hviezdu. Zoznam jej ocenení už zahŕňa tri nominácie na Oscara. Michelle Williams sa veľmi nezaujíma o pozlátko hollywoodskej slávy. Z času na čas sa dokonca pohráva s myšlienkou ukončiť kariéru. V jednom rozhovore o sebe prezradila toto: „Snívam o tom, že skončím s hereckým biznisom a začnem pracovať ako kuchárka. A možno by som si dokázala zarábať aj ako pisateľka ľúbostných listov pre iných ľudí.“ To sú prekvapivo skromné ambície vzhľadom na jej pozoruhodnú medzinárodnú kariéru.

O Michelle Williams, jej odvahe a krátkom účese

Krátky účes Michelle Williams
© Getty Images

Predtým, než sa rozhodla pre veľký krok ku krátkemu účesu, bývali vlasy Michelle Williams dlhé a blond.

Už dlhší čas nosí blonďavá herečka svoje vlasy ostrihané na krátko. Účes v štýle „pixie“ pôsobí, akoby bol vytvorený práve pre ňu a prispieva k jej jedinečnému vzhľadu. Kvôli svojmu poslednému filmu „Cesta do krajiny Oz“ musela síce podstúpiť zmenu smerom k dlhším vlasom, netrvalo však dlho a znova si ich ostrihala. Na americkej premiére filmu sa objavila s kombináciou jemného zostrihupixie účesu. Jej nový „pixie“ má niekoľko špeciálnych znakov. Vlasy sú okolo krku len nepatrne zostrihané a voľne jej padajú do čela.

Komu pristane zostrihaný pixie účes Michelle Williams?

Tento look sa najlepšie hodí k úzkym tváram s jemnými črtami. Krátke vlasy im totiž dovolia dostatočne vyniknúť. Vysoké čelo je menej výrazné, ak nosíte ofinu. V prípade, že vaša tvár nie je natoľko úzka a jemná, môžete sa rozhodnúť pre trošku dlhšiu verziu tohto účesu, aby ste si udržali ženský vzhľad.

Ako vytvoriť krátky účes Michelle Williams

Tento krátky strih môže byť upravený v hladkom, roztomilom, elegantnom, hravom alebo cool štýle. Skvele sa hodí do práce, na voľný čas a ideálny je aj na slávnostné podujatia.

Hladký – Použite tvarovací gél a s jeho pomocou si vlasy rýchlo vyhlaďte do podoby elegantného pixie účesu

Roztomilý – Krátky účes noste s cestičkou na strane a nechajte vlasy prekrývať zostrihanú časť. Mladistvý vzhľad zvýraznite hravou ofinou. Pre tento účes sú dôležité vyhladené vlasy. (Pred žehlením použite ochranný sprej pred stylingovým teplom.)

Cool – Dôraz na krátky zostrih dodáva tomuto účesu extravagantný vzhľad. Do vrchnej časti vlasov naneste púder pre objem vlasov. Potom vytvorte veľmi nízku cestičku na strane a vlasy prečešte smerom dopredu.

V nasledujúcom videu vám profesionálny kaderník Schwarzkopf Armin Morbach ukáže, ako si vytvoríte uhladený look.

Video: Ako vytvoriť uhladený účes z prehliadkových mól