star-style-rose-byrne
Styling | Bob účesy

Dlhý bob účes s ofinou je tento mesiac účesom hviezd

Účes Rose Byrne obsahuje dva trendy prvky v jednom, účes bob a ofinu. Sme týmto účesom nadšení a povieme vám, kto vyzerá v tomto modernom účese dobre, ako byť štýlová pomocou troch jednoduchých krokov a ako si udržiavať úžasný look.

Bob je chameleón medzi účesmi, pretože sa prispôsobí mnohým príležitostiam. Rose Byrne známa z filmu „Družičky“ nosí účes bob s prestrihanými koncami, ktoré sa počas fénovania vytáčajú smerom dovnútra. Na prvý pohľad pútavou poznávacou črtou je hustá ofina padajúca na obočie v tvare jemného polkruhu. Medeno-hnedé pramene dodávajú vlasom dynamiku a hĺbku a zovňajšku živosť. Sme nadšení, že titulom „účes mesiaca“ môžeme oceniť práve elegantný a ženský účes dlhý bob s ofinou.

Komu pristane dlhý bob s ofinou?

Dlhý bob s ofinou lichotí najmä oválnej tvári a tvári v tvare srdca. Tento účes pre vás nie je vhodným, pokiaľ máte  okrúhlu tvár. Rovno zostrihané alebo jemne zaoblené ofiny pridávajú malým tváram objem. Dĺžka vlasov sa môže pohybovať od brady až po ramená, tak aby vyhovovala vášmu osobnému vkusu.

Ideálna starostlivosť o dlhého boba s ofinou

Kľúčom k získaniu pútavej krásy tohto účesu sú zdravo vyzerajúce pružné vlasy s prenikavým leskom. Nezabudnite si vlasy pred stylingom poriadne ošetriť. Šampón a  kondicionér by mal byť bohatý na oleje (napríklad jojobový olej), ktoré vytvoria hodvábny lesk vašich vlasov bez toho, aby ich zbavili ich pružnosti. Tento styling účesu dlhého boba vyžaduje tvarovanie za pomoci tepla.  Z tohto dôvodu by ste mali svoje vlasy chrániť pred lámaním a rozširovaním rozštiepených končekov používaním výživného séra. Vlasový sprej pre extra lesk vlasov dodá aj veľmi suchým vlasom požadovaný lesk.

  • Prečítajte si nižšie uvedený postup, ktorý vám pomôže vytvoriť rovnako okúzľujúci a výrazný účes dlhý bob s ofinou ako má Rose Byrne's.

Tu je zoznam vecí, ktoré potrebujete pre vytvorenie účesu mesiaca:

Ochranný prípravok proti teplu, penové tužidlo na vlasy, malú okrúhlu kefu na vlasy, malý okrúhly nadstavec žehličky na vlasy a lak na vlasy s extra leskom.

Ako vytvoriť účes dlhý bob s ofinou:

  • Do uterákom presušených vlasov naneste penové tužidlo na vlasy. Potom naneste sprej na ochranu pred teplom a začnite vlasy fénovať a s pomocou okrúhlej kefy ich vytáčajte smerom dovnútra.
     
  • Prameň po prameni prejdite vlasy žehličkou na vlasy.
     
  • Pre dlhotrvácny efekt účesu „dlhý bob s ofinou“,  aplikujte lak na vlasy.

Tip pre styling ofiny

Použite hrebeň, ktorý vytvaruje tvar ofiny hneď po umytí šampónom, kým sú vlasy ešte vlhké. Akonáhle sú už vlasy suché, môže ofina odolať vášmu stylingu.

Odkazy

Bob ako módny fenomén >> vogue.com

Všetky ofiny nie sú rovné >> thebeautydepartment.com