Styling | Trendy účesy pre ženy

Účesy podľa módnych trendov

Móda sa neustále mení, ale niekoľko trendov v oblasti tvorby účesov prežije aj skúšku časom. Tieto účesy sa nikdy celkom nevytratia z repertoáru kaderníkov a v rôznych obdobách pretrvajú celé storočia. Zostavili sme pre vás krátky prehľad trendov, ktoré v oblasti štýlu udávajú tón dodnes.

Nadčasová krása klasických účesov

Top účesy bloggeriek

Nadčasový „Geo“ strih

Nové účesy z prehliadkových mól

Módne trendy: Krátke či dlhé vlasy

Vlasy a móda

Francúzska herečka a modelka Audrey Tautou už mnoho rokov ostáva verná krátkemu „pixie“ strihu vlasov. Mélanie Laurent je podobne vytrvalá a nikdy by si nenechala ostrihať svoje dlhé pramene.

Či už nosíte vlasy krátke alebo dlhé, svetlé či tmavé, rovné alebo kučeravé nie je vlastne vôbec dôležité, pokiaľ účes pristane vášmu vzhľadu a osobnosti. Hľadanie vlastného štýlu možno niekedy vyžaduje trochu odvahy a nasadenia, ale prejaviť svoju jedinečnosť určite stojí za to.

Krátke vlasy: I v oblasti krátkych účesov existuje veľa možností, od chlapčenského zostrihu po účesy v štýle „pixie“ a „bob“. Kým pre seba nájdete ten pravý, možno budete musieť vyskúšať viac variantov.

Dlhé vlasy: Stylingových možností pre dlhé pramene existuje neobmedzené množstvo. Môžu byť ostrihané v rovnakej dĺžke alebo postupne.

Viac o dlhých a krátkych účesoch:

Od ležérneho k elegantnému: Vlnitý bob

Pristanú mi krátke vlasy?

Hravé a roztomilé: Krátke vlasy

Moderné vs. nadčasové: Krátke účesy pre mužov

Šikovný kompromis: Stredne dlhé vlasy

Styling dlhých vlasov: Nechajte ich rozpustené

Muži s dlhými vlasmi

Trendy účesy: Kučeravé alebo rovné vlasy

Vlasy a móda

Je neuveriteľne jednoduché zmeniť štruktúru a vzhľad vlasov. S trochou úsilia spravíte z rovných kučeravé alebo opačne. Obľuba divokých alebo elegantných, kučeravých či rovných vlasov sa často mení podľa momentálnych trendov doby, avšak žiadna z týchto verzií sa nikdy úplne nevytratí zo sveta módy. 

Vľavo: Vlasy môžu byť prirodzene divoké a kučeravé alebo rovné a elegantné. S použitím moderných stylingových pomôcok môžete hrdo a štýlovo nosiť oba z týchto účesov. 

Viac o kučeravých a rovných vlasoch:

Krátke a dlhé kučery

Top letný účes: Plážové vlny

Vytvarujte si kulmou nádherné kučery

Tri cesty k rovným vlasom

Dlhé uhladené vlasy vám žiarivo olemujú tvár

Videonávod: Ako vyrovnať prirodzené kučery

Trendy účesy: Klasický postupný strih

Vlasy a móda

Postupný strih dokáže účes oživiť a dodať mu tvar. Často pôsobí ležérne a uvoľnene. Vyfúkať postupne strihané vlasy do rôznych moderných lookov je veľmi jednoduché. 

Vľavo: Vďaka tónovaniu vyzerajú dlhé vlasy speváčky Ashlee Simpson ešte príťažlivejšie. Krátky postupný zostrih Michelle Williams s použitím hravých prvkov herečku doslova rozžiaril.

Viac o postupných strihoch:

Dlhý a krátky postupný strih

Postupný strih dodá vášmu účesu nový život

Hriva, bob alebo pixie: Ako zistíte, čo vám skutočne pristane

Trendy účesy: Ofina alebo cestička

Vlasy a móda

Ofiny pristanú mnohým ženám a preto sú veľmi používaným prvkom v tvorbe účesov. Podobne univerzálne sú však od nepamäti aj cestičky. Ofina a cestička sú prvky, ktorých použitie je treba prispôsobiť črtám a celkovému vzhľadu tváre. 

Vľavo: Úchvatná ofina sa stala súčasťou imidžu Rooney Mara. Emilia Clarke zasa uprednostňuje rovný strih s cestičkou v strede.

Viac o ofine a cestičke:

Zvýraznite svoju tvár: Účesy s ofinou

Ofina: Aká verzia vám pristane?

V strede, na strane alebo cik-cak: Zvýraznite svoj look cestičkou

Styling vs. psychológia: Účesy s cestičkou

Módne trendy: Klasické účesy

Vlasy a móda

Copy, drdoly a vrkoče sú považované za osvedčenú klasiku, ktorý zvýrazní pôvab každej ženy.

Vďaka týmto trom obľúbeným variantom môžete zažiariť na slávnostnom podujatí, ale rovnako dobre sa hodia aj na chvíle oddychu či domáceho ničnerobenia.

Cop: Tento účes a mnohé jeho variácie bez pochyby patria k najobľúbenejším vôbec. Žiaden účes nie je taký prispôsobivý, krásny a vhodný na akúkoľvek príležitosť. Môžete ho tiež jednoducho ozvláštniť s použitím populárnych stylingových prvkov ako sú zatočené pramene či vrkoče. 

Drdol: Od copov je to už len na skok k elegantným alebo ležérnym drdolom, ktoré vyzerajú pôvabne a zároveň sú nenáročné na úpravu.

Vrkoče: Dôležitou charakteristikou klasického účesu je jeho univerzálne použitie. Vrkoče majú množstvo variácií: môžu byť jednoduché, francúzske alebo rybie, nádherný efekt dosiahnete, ak ich obtočíte okolo hlavy do tvaru koruny, prípadne ich necháte voľne visieť. Môžete sa rozhodnúť pre jeden široký vrkoč alebo pre niekoľko tenších a tie vytvarovať do uvoľnených či precízne navrhnutých tvarov. Vašej kreativite sa medze nekladú. 

Viac o klasických účesoch:

Populárne účesy trochu inak

Zapletané vlasy – Univerzálne a praktické

Cop a niečo navyše

Od každodenného po trendy účes: Cop

Bloggerky milujú drdoly

Trendy účesy: Doplnky, klobúky, šatky a čelenky

Vlasy a móda

Hviezdy milujú, keď si môžu svoj účes okoreniť klobúkom, šatkou, či šperkmi do vlasov.

Šperky do vlasov a doplnky ako šatky, čelenky a klobúky predstavujú jednoduchý spôsob ako svojmu outfitu a účesu dodať trocha „šťavy“. Tieto doplnky sú veľmi obľúbené a hojne používané – upútajú totiž pozornosť a poskytujú svojim nositeľkám možnosť prejaviť svoju tvorivosť a vkus. Ďalším príjemným aspektom je to, že pod klobúkom môžete schovať nevydarený účes a pomocou čelenky či zaujímavej spony sa vám podarí skrotiť nepoddajné vlasy. 

Viac o vlasových doplnkoch:

Rafinované účesy dodajú pôvab slávnostným podujatiam

Jarné kvety vo vašich vlasoch

Šperky do vlasoch na každú príležitosť

Nádherné účesy pod klobúk

Odviažte sa s ležérnymi účesmi a doplnkami

Módne trendy: Účesy na každú príležitosť

Vlasy a móda

Uhladené, formálne alebo ležérne – na každú situáciu existuje ten pravý účes.

Či už ste v práci, na party, na slávnostnom podujatí alebo na svadbe, vždy je dôležité zvoliť si primeraný účes. Pri jeho tvorbe môžete využiť rôzne inšpirácie a dať svojej tvorivosti voľný priebeh. Prečo nevyskúšať čosi jedinečné, čo by vystihovalo vašu momentálnu náladu? Môžete vytvoriť účes, ktorý bude rafinovanou kombináciou nových a „retro“ prvkov. 

Viac o účesoch na každú príležitosť:

Povedzte svoje „áno“ s dokonalým účesom

Romantické aj klasické svadobné účesy

Najkrajšie novoročné účesy

Účesy pod vianočný stromček

Aktívna i štýlová – skvelé účesy na športovanie

Jednoduché a pôvabné účesy pre atlétky

Krásna aj v práci: Ako na formálne účesy?

Hviezdy na červenom koberci