Styling | Trendy účesy pre ženy

Navlas rovnaké: Účesy pre mamy a dcéry

Pátrali sme po tom, či si slávne matky a dcéry upravujú vlasy podobným spôsobom, alebo sa dcéry snažia vymaniť a nájsť svoj vlastný štýl aj v účese. Pozrite si známe dvojice matiek a dcér v našej galérii a zistite, či dcéry kráčajú v módnych šľapajách svojich rodičov. Je to naozaj tak, že matky sú základnou inšpiráciou pre voľbu ich účesov? 

„Aká matka, taká dcéra!“ Mnoho dcér sa zatvári znechutene pri počutí tejto „múdrosti“ starej ako ľudstvo samo. Tento postreh sa často netýka len podobných čŕt ale aj spoločného vkusu a módneho cítenia. Podobnosť medzi matkami a ich dcérami ľudí často uchváti. Obe totiž zvyknú voliť účesy podobných tvarov. Na prvý pohľad  to vyzerá, že matky a dcéry uprednostňujú odlišné účesy. Keď sa však pozriete pozornejšie, takmer vždy objavíte viac podobnosti než rozdielov. Kto vlastne inšpiruje koho?  

Účesy Kim Kardashia, jej mamy a ďalších slávnych matiek a dcér

Zaostrite na Kim Kardashian a jej mamu Kris Jenner na fotografii: obe majú tmavé vlasy. Kim má dlhé pramene, zatiaľ čo jej mama je ostrihaná na krátko. Oba účesy by nemohli byť odlišnejšie, ale jeden aj druhý sa vyznačujú jednoduchosťou, eleganciou a štýlom. 

Na nasledujúcej fotografii stoja ruka v ruke Kelly Osbourne a jej mama Sharon a ich účesy sú si na míle vzdialené – ako farebne, tak aj štýlovo. Hriva Kelly je šedivá s fialkovým nádychom, Sharon má tmavé vlasy s červeným nádychom. Odtiene a tvar ich účesov už nemôžu byť odlišnejšie, obe ženy však očividne milujú farbenie vlasov vo výrazných tónoch.

Presvedčte sa sami pri pohľade do našej galérie známych dvojíc dcér a matiek. Napriek jemným rozdielom je jasné, že vo viacerých prípadoch nestratilo staré porekadlo nič na svojej aktuálnosti: Aká matka, taká Katka!

Galéria: Účesy známych matiek a dcér