Styling | Trendy účesy pre ženy

Sprej na vlasy či lak na vlasy pre dokonalé zakončenie účesu

Laky na vlasy udržia váš účes hore! Dokonalý objem, vyčesané vlasy odolávajúce vetru a ďalším nástrahám počasia a zaujímavé vlasové kreácie, pre ktoré neplatí gravitácia. A ako bonus, lak na vlasy dodá do vlasov neodolateľný lesk. Radi vám prezradíme tajomstvá týchto stylingových prípravkov.

Ešte stále sme neprestali s ospevovaním laku na vlasy. Okrem toho, že poskytuje spevnenie účesu, chráni vlasy pred škodlivým UV žiarením, udržuje farbu vlasov žiarivú a vyživuje vlasy. Nezáleží na tom, či sú vaše vlasy husté alebo riedke, rovné, či kučeravé, existuje lak na vlasy presne pre váš typ vlasov.

Aký silný lak na vlasy potrebujete?

Laky na vlasy nájdete v mnohých stupňoch tuženia. Základom je zvoliť si vhodný lak, poskytujúci spevnenie, ktoré je optimálne pre vaše vlasy. Pomôžeme vám nájsť vhodný stupeň tuženia laku na vlasy, ktorý dodá vašim vlasom dostatočnú pevnosť, ale zároveň ich zanechá prirodzene jemné a nie suché, či tuhé ako helmu.

Lak na vlasy tuženie 1 a 2: Tento lak na vlasy poskytuje jemné spevnenie bez objemu a odolnosti voči väčšiemu pohybu. Je ideálny ako prevencia proti lietajúcim vlasom a na podporu udržania tvaru účesu.

Lak na vlasy tuženie 3 a 4: udržuje kučery na mieste bez strnulosti. Lak na vlasy s vyšším stupňom tuženia by mohol vlny a kučery zbytočne zaťažovať.

Lak na vlasy tuženie 5: Styling zložitých vyčesaných účesov sa oplatí, ak mu lak na vlasy zabezpečí dlhotrvajúce spevnenie. Lak na vlasy so stupňom tuženia 5 zaručuje zachovanie účesu.

Lak na vlasy tuženie 6: Tento lak na vlasy je pravou voľbou pre zložité účesy, ktoré musia vydržať počas celého dňa či dôležitej udalosti.

Ako správne používať lak na vlasy:

Možno si spomínate na neforemné účesy z televízneho seriálu "Dynasty". Ukážeme vám, ako používať lak na vlasy bez „helma“ efektu.

Základné pravidlo znie: „menej je viac“! Stále môžete aplikovať druhú vrstvu laku, ak potrebujete väčšie spevnenie niekoľko hodín po stylingu. Táto metóda nezaťaží vaše vlasy a zabráni vytvoreniu dojmu zlepených vlasov.

Nezabudnite držať fľaštičku s lakom na vlasy vo zvislej polohe minimálne 10 cm od vlasov.

Nasprejujte lak na vlasy okolo účesu okrúhlymi pohybmi tak, aby sa lak dostal na vlasy rovnomerne. Pozor! Príliš veľa laku na jednom mieste vaše vlasy zlepí dohromady.

Lak môžete tiež použiť na jemné vlasy, ktorým tak dodáte objem. Pohybujte hlavou hore a dolu, vďaka čomu môžete naniesť lak na vlasy do blízkosti korienkov vlasov. Vyzdvihnutie vrchných vlasov a ich nalakovanie zo spodnej strany vytvorí dokonalý push-up efekt. Tento spôsob funguje aj v prípade, že vaša ofina potrebuje objem.

V tomto videu vám Schwarzkopf vlasový expert Armin Morbach ukáže nielen to, ako si vytvoriť Banán účes, ale tiež vám poradí, ako rozpoznať kvalitu laku na vlasy.

Video: Ako si vytvoriť účes na Banán