Styling | Trendy účesy pre ženy

Biznis trieda alebo profesionálne účesy

Mikádo, drdol alebo konský chvost sú klasické štýly účesov. Hodia sa do profesionálneho prostredia a vyjadrujú kariérny štýl. Hoci sú decentné, ženské a elegantné, stále ponúkajú veľký priestor pre kreativitu. S týmito účesmi budete vyzerať dôveryhodne, vážne a kompetentne. Čítajte ďalej, aby ste zistili, ktoré účesy vám pomôžu, a ktoré naopak môžu uškodiť v kariére. Tiež vám pomôžeme nevyviesť štýlové faux pas, ktoré by mohlo zruinovať vaše plány skôr, ako ste ich vôbec skúsila naplniť.

Už dlhú dobu sú mikáda alebo vlasy po plecia považované za optimálne pre profesionálne ženy. Tieto účesy môžu byť spostupnené, s ofinou či bez, s kratším alebo dlhším mikádom. Nezáležiac na detailoch, večné štýly sú stále šik aj v dnešnom prostredí. O krátke vlasy sa musí ich majiteľka dobre starať. Inak pôsobia zmätene a o svojej nositeľke reflektujú nie práve najlepší dojem - mnohí si spájajú neupravený účes s lajdáckou pracovnou morálkou.

Lepšie ako rozpustené vlasy po plecia je ich uviazať do chvosta alebo vyčesať. Vlasy padajúce do tváre a brániace priamemu očnému kontaktu vyvodzujú dojem nesústredenosti a vzdialenosti.

Drdol alebo chvost sú absolútnymi víťazmi v obľúbenosti profesionálnych účesov. Bezpečne držiac na mieste pomocou laku na vlasy sú dokonalé pre profesionálne prostredie, či hladké alebo kučeravé, rovné alebo zapletené, s cestičkou v strede alebo nabok. A to najlepšie, tieto účesy sa tak ľahko nezmenia! Celkom často stačí najmenšia zmena pre vyvolanie obrovského efektu.

Profesionálne štýly účesu – menej je viac

Profesionálne ženy by sa mali vyvarovať omylom v česaní ako šialene zvlnené vlasy alebo prehnane natupírované vlasy. Prehnaný styling signalizuje nedostatok profesionality a nevhodnosť v pracovnom prostredí. Účesy s kopou gélu, lesku v spreji alebo vosku pôsobia veľmi upäto. To môže vzbudzovať dojem rovnako neprispôsobivého postoja.

Príliš pestrý vzhľad taktiež nepatrí do pracovného života. Nakoniec, chcete byť rešpektovaná ako seriózny profesionál. Zľahčovanie nerovná sa spôsobilosť. Vyzývavé alebo atraktívne účesy sú preto nevhodné pre odborníčku. Radšej si dvakrát rozmyslite neprirodzenú farbu vlasov alebo mnohofarebné vlasové doplnky. Kvetované čelenky a stužky sú out, pokiaľ nie ste moderátorka extrémnej módnej prehliadky.

Štýlové účesy pre profesionálky

Odkazy

Slečna Manners o etikete v biznise >> money.cnn.com

Vhodné profesionálne ozdoby >> sideroad.com