Styling | Trendy účesy pre ženy

Prechodné účesy: Dlhé i krátke

Skôr či neskôr príde deň, kedy vám bude pripadať váš krátky strih vlasov nudný. Možno zatúžite po návrate k dlhým vlasom a možno budete chcieť zmeniť aj celý šatník. Výber outfitu a make-upu, ktorý padne k vášmu krátkemu strihu bez toho, aby ste si vytvorili typicky chlapčenský imidž si vyžaduje úsilie, ženskosť je predsa len viac sexy. Poradíme vám, ako si vytvoriť prechodný účes, než vám vlasy opäť dorastú.

Vlasy narastú približne o 1.5 centimetra za mesiac. Ak ste sa rozhodli nechať si narásť vlasy do dĺžky po plecia, musíte si trpezlivo počkať aspoň takých 20 mesiacov. Tiež potrebujete kaderníka, ktorý vám pro prechodnom účese pomôže. Rovnako ako je dôležitá starostlivosť o vlasy, tak je dôležitá aj vaša spokojnosť s účesom.

Carey Mulligan
© Getty Images

Ani krátke, ani dlhé ale akurát prechodný účes, ktorý vám pristane, podobne ako Carey Mulligan.

Správny strih

Ak začnete s krátkym chlapčenským účesom s trochu dlhšími vrchnými vlasmi a kratšími vzadu zostrihnutými vlasmi, mali by ste sa uistiť, že vaše zadné vlasy sú dĺžkou prispôsobené predným vlasom. Inak by sa mohlo stať, že vám na hlave vznikne parmica (mullet look).

Pixie strihy sú dobrým štartovacím účesom, keď plánujete nechať vlasy narásť na väčšiu dĺžku. Vďaka postupnému zostrihu a prechodnému účesu si môžete za nejaký čas dopriať krásne dlhé vlasy.

Ak si chcete nechať narásť svoj krátky bob strih na dlhšie vlasy, potom by ste mali končeky vlasov z času na čas prestrihať. To redukuje dojem pufov vo výške nad ušami. Konce riedkych vlasov však treba prestrihávať len veľmi jemne a opatrne.

Správna starostlivosť

Veľmi krátke vlasy nepotrebujú veľa starostlivosti. Hneď, ako vám vlasy začnú rásť, je dôležité dbať na starostlivosť o niečo viac. Vlasy od úrovne uší až po končeky výborne reagujú na oplachové kúry po umytí vlasov šampónom. Hneď ako spozorujete rozštiepené končeky, mali by ste si nechať vlasy podstrihnúť aspoň o centimeter a vlasy ošetrovať pomocou tonika na rozštiepené končeky po každom treťom umytí vlasov. 

TIP: Veľa hviezd využíva príčesky a metódy predlžovania vlasov, aby vytvorili účes plný objemu a sily. Umelé predĺžené pramene sa pomocou klipu pripevnia na prameň vašich prirodzených vlasov a znásobia jeho objem.

Galéria prechodných účesov