Styling | Trendy účesy pre ženy

Mladí módni tvorcovia dostanú zelenú

Schwarzkopf Fashion Talent
© Milan Krupčík

Prestížna návrhárska súťaž Schwarzkopf Fashion talent 2012 sa dočkala svojho 6.ročníka. Módni tvorcovia zo Slovenska, Českej republiky a ďalších okolitých krajín môžu ukázať svoju kreativitu a štýl. Úlohou súťažiacich je vytvoriť oblečenie pre štyroch pozemských anjelov, ktoré v sebe nesie moderný vzhľad na každý deň a zároveň necháva vyniknúť individualitu, ženskosť a osobnosť.

Schwarzkopf v spolupráci s vydavateľstvom Ringier Axel Springer a mesačníkom EVA  hľadá najtalentovanejšieho módneho tvorcu. Anjel pouličný bojovník (Bedlam Almighty), anjel vznešený záchranca planéty (Saint Econic), anjel vymykajúci sa konvenciám (Newtral Goddess), anjel dobrodružný svetobežník (Overculture Envoy) – to sú 4 zadania pre tento ročník súťaže. Každá kolekcia by mala odrážať súčasné trendy medzinárodných prehliadkových mól a celosvetových udalostí plných hviezd. K tomu všetkému mladí tvorcovia dodajú svoj osobitý prejav a vznikne unikátne módne dielo. A samozrejme, nesmieme zabudnúť na trendy účesy od profesionálnych kaderníkov.

Hodnotíme štýl

Odborná porota v zložení Mgr. Katarína Hubová, prof. Milota Havránková, Liběna Rochová, Rachel Berman Hadari, Leah Perez Recanati, prof. Milan Čorba, Mária Štraneková, Boris Kudlička či rektor VŠVU prof. Stanislav Stankoci, vyberie do 7. júla 2012 desiatich finalistov. Tí budú prezentovať svoju tvorbu verejnosti počas finálového večera 27. septembra 2012 v bratislavskom Auparku. Návrhári predstavia autorské kolekcie na tému „Štyri podoby mestských anjelov – Schwarzkopf Looks 2012.“

Čo čaká na víťaza?

Hlavnou cenou je honorovaná zmluva od firmy Schwarzkopf v hodnote 3.320,- EUR na realizáciu autorskej kolekcie, ktorú víťaz predvedie na ďalšom ročníku súťaže v roku 2013. Víťaz ďalej získava od vydavateľstva Ringier Axel Springer a mesačníka EVA fashion editoriál v časopise EVA. Hlavný partner projektu Aupark vyberie víťaza, ktorý získa hotovosť 1000,- Eur na zhotovenie kolekcie, ktorú predvedie v rámci Nákupného víkendu a okrem toho bude môcť, spolu s ďalšími štyrmi vybranými finalistami, vystavovať svoje odevy vo výstavnej sieni bratislavského Auparku, ktorá sa otvorí počas jesenného nákupného víkendu a následne bude ďalej pokračovať. Zaujímavým lákadlom je tiež možnosť vytvoriť národný odev pre Miss Slovensko 2013, ktorý si so sebou víťazka vezme na svetové finále.

Chcete vedieť viac?

Pozrite sa na naše stránky www.schwarzkopffashiontalent.sk. Svojho favorita spomedzi desiatich finalistov si budete môcť zvoliť aj vy, stačí zájsť na stránku www.feminity.sk.

Schwarzkopf Fashion Talent