Styling | Trendy účesy pre ženy

Milánsky týždeň módy 2011: Trendy prichádzajúcej zimy

Miláno, talianska metropola módy a jedno zo svetových módnych centier  nás opäť oslnilo novými kreatívnymi návrhmi. Milánsky Týždeň módy predviedol a nastavil módne pravidlá a trendy pre prichádzajúcu zimnú sezónu. Účesy budú nasledovať prevažujúci trend minimalizmu, budú priame, strohé a lesklé na maximum.

Počas štvrtého dňa Milánskeho Týždňa módy 2011, predstavil Raf Simons (pre značku Jil Sander) svoje modely a vízie pre sezónu jeseň/zima. Simon je návrhárom, ktorý viac než ostatní reprezentuje idey tohtoročnej kolekcie. Jeho návrhy sú inšpirované prácou fotografiek Diane Arbus a Louise Dahl-Wolte a hravo kombinujú elementy objemu a minimalizmu. Farby jeho kolekcie reprezentujú pestré spektrum farieb – od jemných zemitých až po veľmi intenzívne odtiene.

V Miláne  predstavili kolekciu hýriacu farbami aj značky Versace a Gucci, jednoznačne viedli sýte odtiene jahodovej farby. Farbené kožušiny sú jedným z prichádzajúcich trendov od značky Gucci. Ako kontrast, Roberto Cavalli ukázal slabosť pre rock n’ roll, ktorého prvky použil vo svojej najnovšej kolekcii – šifónový materiál a vlajúce šaty, čo dodáva kolekcii správne množstvo glamúru.

Návrhári značky Moschino sa rozhodli pracovať s jednoduchými líniami. Rossella Jardini sa inšpirovala námorníctvom. Jej jednoduché výtvory vychádzajú najmä z dôstojníckych klobúkov. Miuccia Prada stavila na cestovanie v čase. Ukázala obtiahnuté šaty s potlačou, ktorými, ako sa zdá, vzdala hold značke Yves Saint Laurent a jeho slávnym Mondrian šatám.

Tešte sa na elegantné účesy

Účesy a vlasové trendy predstavené na Milánskom Týždni módy sú tento rok prevažne v tzv. business štýle. Kamkoľvek sa pozriete, uvidíte modelky s elegantnými účesmi. Niektoré s cestičkou nabok a vrkôčikmi, ktoré dodajú ženám elegantný prvok a ženský podtón celému účesu, niektoré elegantné účesy sú zase pomerne krátke v tzv. dandy štýle.

Ak netúžite po extra elegantnom účese, máme pre vás dobrú správu, aj voľne rozpustené rovné vlasy a cestička na stred sú v kurze. Presvedčte sa o tom sami! Prinášame vám niekoľko obrázkov z Milánskeho Týždňa módy 2011.

Vlasové trendy z Milánskeho Týždňa módy 2011