summer-hairstyles-2
Styling | Trendy účesy pre ženy

Inšpirujte sa letnými účesmi 2013 priamo z prehliadkových mól

Slnko je už pripravené dať nevľúdnej a unavenej zime na tento rok zbohom. Posledné mesiace sme strávili zavretí v interiéroch alebo omotaní vrstvami oblečenia. Konečne nastal čas otvorených topánok a letných šiat. Ale počkať! Ešte sme sa vôbec nezamysleli nad tými správnymi letnými účesmi. Modelky na prehliadkových mólach v módnych metropolách prezentujú nádherné a jednoduché účesy. Radi sa s vami podelíme o niekoľko tipov, ako pripraviť svoje vlasy na leto.

Teraz je ten pravý čas vyskúšať si tvarovanie jedinečných a ľahkých letných účesov, s ktorými budete v lete vyzerať dobre, kdekoľvek sa budete nachádzať. Či sa už nalodíte na dovolenku svojho života na exotickom pobreží, pripravíte sa na párty v záhrade alebo objavíte krásy neďalekých hájov a riek, ten pravý účes by mal byť jednoduchý a za žiadnych okolností by vám nemal brániť v rozlete a zábave pod slnečnými lúčmi. Okrem toho, stráviť príliš veľa úžasných letných chvíľ stylingom vlasov je strata času. Horúčava, vlhkosť a príležitostný vietor si s vaším rafinovaným účesom veľmi rýchlo poradia. Nezúfajte, ak vám účes nevyjde podľa plánu. Jednoducho ho nazvite svojím „nedokončeným“ letným lookom. Letné účesy nemusia byť prekombinované alebo upravené tak, aby boli vlasy dokonale rovné alebo každá kučera vytvarovaná.  Dovoľte niekoľkým prameňom splývať tak, ako sa im zachce. Ležérne účesy sú v móde. Nezamieňajte si ich však s hniezdom na hlave. To rozhodne nie je cool.

Dúfame, že naše tipy vás budú inšpirovať pri hľadaní tých správnych ležérnych účesov na vaše najobľúbenejšie letné činnosti.

Ako si udržíte zdravé vlasy počas letnej sezóny

Vaše vlasy možno vydržia deň či dva na slnku bez náznaku poškodenia. Avšak po dlhšom čase na nich kombinácia slnka, vetra, soli, vody a chlóru zanechá stopy – budú lámavé a bez života.

Nezáleží na tom, či majú „plážovú“ blond farbu alebo temne hnedý odtieň, v letných mesiacoch potrebujú vlasy výnimočnú starostlivosť, aby ostali hebké a lesklé.


Starostlivosť o vlasy s UV faktorom
: UVA a UVB filtre ochraňujú vlasy, ako aj citlivú pokožku hlavy. Dnes už tieto ochranné látky obsahuje mnoho prípravkov na vlasy.

Nenápadná ochrana: Ak chcete tráviť čas na slnku, noste čiapku alebo klobúk. Ochránia pokožku hlavy a s ich pomocou predídete úpalu. Okrem toho si s klobúkom môžete vytvoriť jedinečný štýl.

Ofinu začešte do strany: V lete môžu byť ofiny nepríjemné. Pod vlasmi sa zvyčajne hromadí teplo a mastnota, čo môže byť príčinou vzniku vyrážok na čele. Nechajte si ofinu jednoducho dorásť a zopnite ju nabok.

Odložte fén bokom: Fén používajte čo najmenej. Po vysušení ľahkým letným vánkom vyzerajú vlasy zdravo a sú prirodzene krásne.

Ležérne plážové vlny sú ideálnym základom pre letné účesy. V nasledujúcom videu vám profesionálny kaderník Armin Morbach krok za krokom ukáže, ako si ich vytvoriť.

Video: Ako si vytvoriť plážové vlny

V našej galérii vám ukážeme najnovšie letné účesy na rok 2013 a dáme niekoľko stylingových tipov.

Galéria: Letné účesy z prehliadkových mól