Styling | Trendy účesy pre ženy

20. roky - Veľký Gatsby a krásne účesy

Móda a štýl z búrlivých 20-tych rokov sa neustále vracajú. Cítenie, konvencie a móda z tohto obdobia sú stále atraktívne a poskytujú i dnes mnoho nápadov na tematické oslavy či párty. Práve preto vám ukážeme, ako si vytvoriť účes ako z čias Veľkého Gatsbyho.

Niektoré módne trendy sú natoľko jedinečné a zaujímavé, že sa opakovane vracajú. Búrlivé dvadsiate roky patria presne do tejto kategórie. Klasika je klasika, ale patrí sa do nej zamiešať aj trochu moderny. Napríklad také ikonické vlny v súčasnosti získavajú na flexibilnosti a pružnosti. Nové techniky strihania vlasov dávajú aj ultra krátkym zostrihom úplne iný rozmer a vzhľad. Užite si fotografie z rokov dvadsiatych.

Galéria: Vlasy podľa Gatsbyho

Očarujúci, iskrivý a excentrický, taký je Gatsby štýl

Krátky bob spopularizovala herečka Louise Brooks a nespočetné množstvo žien ju v tom nasledovalo. Aj v dnešnej dobe sa pri výbere účesov inšpirujeme práve 20. rokmi. A nielen v prípade účesov - každá správna žena má doma „malé čierne koktejlky“ ikonickej Coco Chanel. Hoci v časoch ich slávy slúžili predovšetkým ako nerušivý podklad pre iskrivé doplnky a drobnosti, najmä šperky a ozdoby do vlasov. Popustite teda uzdu svojej kreativite a fantázii, vyhrajte sa s trblietavými doplnkami a navštívte tematickú party na štýl Veľkého Gatsbyho. Alebo použite niektorý zo spomínaných detailov v bežný deň a ohúrte hoci aj v práci.

Veľký Gatsby a "flapperky"

"Flapperky" predstavujú typické ženy tejto doby, krásne, noblesné, moderné, samostatné, s krátkym účesom a typickou cigaretou v ruke. Typické „flapperky“ vlastnia neodmysliteľné doplnky dvadsiatych rokov – veľa flitrov, strapce, hodvábne pančuchy, šaty s nízkym pásom, i mužské prvky. Blahobytný Gatsby rád ocení elegantnú dekadenciu, extravagantné doplnky, či opulentné šperky. Nemôže však chýbať ani typický make-up – čerešňovo červené pery, široké očné linky a trblietavé očné tiene.  

Tip: Pre všedný deň v štýle retro zvoľte buď typický účes 20. rokov alebo módne kúsky inšpirované týmto obdobím.