Styling | Trendy účesy pre ženy

Ako na to: Francúzsky look

Nedbalý účes s francúzskym šarmom sa už stal skutočným kultom – je dokonale nedokonalý, všetci ho milujú a okamžite si podmaní aj vás. Ako si upraviť chic účes à la Parížanka? Postupujte podľa nášho návodu a nechajte sa inšpirovať sviežim vzhľadom slávnych Francúzok.

Svet módy prepadol novému šialenstvu – v kurze je tzv. „francúzsky look“. Prečo je taký výnimočný? Jeho esenciou je bezstarostná prirodzenosť. Zdá sa, akoby bol uvoľnený šarm vpísaný priamo do génov každej Francúzky. Každodenný život zvládajú s typickou uvoľnenosťou, ktorá je teraz maximálne aktuálna: Zvodne rozpustené vlasy, dokonalý make-up a uhrančivý outfit. Ak si za tým predstavíte hodiny strávené pred zrkadlom, radi vás vyvedieme z omylu. Šarmantné slečny spod Eiffelovky ich nepotrebujú. Tajomstvo spočíva v absolútnej nenútenosti. Prílišná dokonalosť, prekombinovanosť a sexappeal nie je súčasťou ich slovníka. Keď sa prizriete bližšie, zistíte, že svoj štýl definujú ležérnym prístupom k životu: rozfúkané pramienky, sveter, ktorý akoby náhodou odhaľuje nahé rameno a veľmi prirodzené líčenie. Aj vy by ste chceli takto vyzerať? Vezmime to poporiadku a začnime s účesom. 

Styling vlasov à la Francúzka

Ak chcete docieliť úchvatný francúzsky šarm, stačí nasledovať tieto tri pravidlá:

  1. Vyhýbajte sa neprirodzeným, extravagantným odtieňom vlasov. Namiesto toho oživte svoj účes nenápadným melírom. tón v tóne (tzv. „balayage“).

  2. Rovné vlasy aj kučery: Francúzky sa neboja priznať prirodzenú štruktúru svojich vlasov. takže odložte fén a nechajte vlasy uschnúť na vzduchu.

  3. Francúzsky look vyžaduje dobrú tvarovateľnosť – vlasy sa dostanú do najlepšej formy na druhý deň po umytí!

Francúzsky look: Nedbalý účes

Francúzka herečka Marine Vacth.


Do Marine Vacth sme sa zamilovali pri premiére jej filmového hitu Len 17. Nielenže si v ňom ako príťažlivá Lolita omotala všetkých mužov okolo prstu, získala si aj pozornosť kritiky a módnych návrhárov. Môže za to jej look plný nevinnosti. Základom sú prirodzené, neupravené vlasy, minimalistický styling a uvoľnené vystupovanie. Dokonalá Parížanka!

Styling Instructions for Marine Vacth's Undone Hair

Hneď potom, ako si umyjete vlasy:

  1. Kým sú ešte vlhké naneste do nich trocha tužidla.

  2. Konce pred uschnutím zatočte do strapatého drdolu a nechajte uschnúť na vzduchu.

  3. Drdol rozpustite, do vlasov aplikujte trocha púdru pre objem, aby boli poddajnejšie a prirodzene zvlnené. Ponechajte ich bez akejkoľvek dodatočnej úpravy.

Ako upraviť vlasy na druhý deň po umytí:

  1. Rozdeľte ich cestičkou v strede a ku korienkom nasprejujte trocha suchého šampónu.

  2. Nechajte ho päť až desať minút pôsobiť, aby bol jeho účinok čo najintenzívnejší.

  3. Potom ho končekmi prstov jemne vmasírujte do vlasov, aby vlasy získali viditeľný objem.

  4. Nakoniec vezmite kulmu a v dĺžkach vytvorte jemné vlny. Tip: Niektoré pramienky pri natáčaní vynechajte a nakoniec vlasy prečešte.

Nechajte sa inšpirovať ďalšími kráskami a ich účesmi, ktoré prekypujú francúzskym šarmom: 

Francúzsky look