Styling | Muži

Šialenstvo "Mad men" – účesy šesťdesiatych rokov sú späť

Americký seriál Mad men je hitom a účesy protagonistiek sú viac než trendy. Ukážeme vám, ako dosiahnuť hviezdne účesy krok za krokom. Je to naozaj jednoduché. Poodhalíme vám aj najkrajšie a inšpiratívne účesy z módnych prehliadok.

Veľké módne domy prezentovali štýl prehnaných úľov, objemné vlasy v zadnej časti hlavy a rovno zastrihnuté ofiny. Je zrejmé, že dizajnéri si pre vlasové trendy jar/leto 2011 vzali inšpiráciu z televízneho seriálu ‘Mad Men’. Elegantný look šesťdesiatych rokov sa môže javiť ako ozajstná výzva, avšak tieto účesy sa dajú vytvoriť jednoduchšie, ako si mnoho žien myslí. Vďaka novým technológiám sa môžeme spoľahnúť na kulmy, žehličky na vlasy a nahrievané nátačky pre šetrnú úpravu a jemný styling vlasov.

Tajomstvo účesov šesťdesiatych rokov je objem – veľa objemu

Tajomstvom, ktoré stojí za vytvorením "bláznivých hrív" je v objem. "Bláznivá hriva" je v skutočnosti oficiálnym a veľmi výstižným názvom účes, ktorý nosia Betty, Joan a Peggy. Nezáleží na tom, či sa vám páči chvost, vyčesané vlasy alá sixties alebo zvlneného boba, zvolený účes si žiada objem a patričnú prípravu.

Nechajte vlasy po umytí voľne schnúť. Vlasy by mali byť maximálne mierne vlhké. Predtým, než použijete kefu na vlasy alebo nahrievané nátačky, naneste na vlasy malé množstvo penového tužidla na objem. Nechajte natočené vlasy úplne vyschnúť. Teraz sú pripravené naďalší styling.

Tip: Použite pomádu, vosk a veľké množstvo laku na vlasy aby váš účes dokonale držal tvar. Tak isto to robili aj v "swingových" šesťdesatych rokoch.

Štýl šesťdesiatych rokoch na prehliadkach – Návrhári tiež pozerajú seriál Mad men!

Súvisiace články