Styling | Muži

Fúzy a účesy: Dva prvky jedného štýlu

Muži opäť nosia bradu. Rôzne verzie brady (tvarované, kozie či plné) a fúzy sú opäť v móde. Prečo sa muži znova vrátili k fúzom? Ako sa brady a účesy dopĺňajú, aby vytvorili jednotný štýl? Ak hľadáte odpovede a inšpiráciu, ste na správnom mieste!

Nie všetci muži obľubujú otravné, každodenné holenie. Takmer každý muž si z času na čas zaexperimentuje s „porastom“ na brade.

Prostredníctvom brady sa muži odlišujú od chlapcov. Brada symbolizuje dospelosť, mužnosť. Okrem účesu a outfitu je to ďalší prvok, ktorým muži vyjadrujú svoj štýl a pocity. Majú na výber množstvo variácií. Štýl a móda nie sú predsa vyhradené len pre ženy. Schopnosť rýchlo meniť rôzne štýly alebo nahradiť porast hladkým oholením je ďalším z presvedčivých argumentov prečo začať, aj keď len na chvíľu, nosiť bradu.  

Brada úplne zmení výzor každého muža. Divoká, bohémsky hustá brada predpokladá určitú drsnú a nespútanú povahu. Tvarované brady tiež vyzerajú nedbalo, ale o dosť uhladenejšie než plný porast. Brada môže chlapčensky pôsobiacim mužom dodať hranatejší, silnejší, zrelší výraz. Na druhej strane by starší muži, ktorí chcú vyzerať mlado, bradu nosiť nemali.

Brady priťahujú pozornosť. Brada v nápadnom a nezvyčajnom štýle sa môže ľahko stať dominantným rysom svojho nositeľa.

Správna starostlivosť a stylingové tipy pre fúzy

Základné pravidlo – čím kratšia a uhladenejšia brada, tým elegantnejšie vyzerá. A keď to obrátime, čím dlhší a menej upravený porast, tým viac pristane drsnejším typom.

Odhliadnuc od toho, či nosíte plnú alebo tvarovanú bradu, oblasť pod ohryzkom by mala byť vždy oholená. Budete tak vyzerať upravenejšie, a pritom nestratíte nič zo svojej ležérnosti.

Niektorí muži neznesú dorastanie brady, pretože ich pokožka pod ňou začne nepríjemne svrbieť. Tomu môžete ľahko predísť natieraním sa olejom, ktorý udrží bradu aj pokožku vláčnou.

Správna brada v správnom čase

Existujú rozličné dôvody, prečo nie sú všetci muži schopní nechať si narásť akýkoľvek typ brady. Niektorým mužom vyrastie len riedky porast a iní s bradou jednoducho nevyzerajú dobre. V prípade, že si nie ste istí, ktorý typ brady je pre vás ten pravý, najskôr si skúste nechať narásť bradu počas dovolenky alebo víkendu. Tak zistíte, ako sa s bradou cítite a ako s ňou vyzeráte. Môžete tak zároveň otestovať, ako na porast reaguje vaša rodina, priatelia a kolegovia. S plnou bradou vám pravdepodobne bude počas letných mesiacov dosť horúco, zato v zime môže byť veľmi praktická.

Pozrite si našu galériu hviezd  a nájdite inšpiráciu pre vlastnú kombináciu účesu a brady.

Galéria: Účesy pre fúzatých mužov

Objavte: Muži