Styling | Leto

Plná sviežosti: Letná starostlivosť o vlasy

Vlasy sa z 10 až 15 percent skladajú z vody. V sparných dňoch sa z nich časť vody vyparí. Je preto nanajvýš dôležité túto stratu vlhkosti nahradiť a pravidelne dopĺňať jej zásoby. Osviežujúce tipy na letnú starostlivosť vám pomôžu ošetriť korunu vašej krásy tak, ako sa patrí, aj počas najväčších letných horúčav.

Keď slnko praží, všetci túžime po sviežich vlasoch a hebkej pleti. Inšpirujte sa našimi tipmi a vaše vlasy budú počas celého leta plné života. 

Letná starostlivosť: Vyberte si šampón a kondicionér, ktoré sú navrhnuté tak, aby vlasy osviežili a zvlhčili.

Najdôležitejšie je zloženie: Produkty starostlivosti o vlasy počas leta by mali v ideálnom prípade obsahovať keratín, pantenol, aloe vera a/alebo výťažok z mäty.

Studená rosa: Chladivý telový sprej neposkytuje injekciu sviežosti len vašej pleti ale aj pokožke hlavy. Energizujúca vôňa je vítaným bonusom. 

Potenie: Pot ochladzuje pokožku a pomáha tiež preniesť olej z pokožky hlavy na vlasy. To spolu so zvýšenou produkciou mazu počas letných dní pravdepodobne spôsobí, že bude nutné umývať si vlasy častejšie. Šampón oplachujte vlažnou vodou, ktorá priaznivo pôsobí na pokožku hlavy a krvný obeh. Jemné ošetrovanie tiež zníži potenie.

Regeneračná injekcia: Elixíry s olejmi poskytnú vlasom namáhaným slnečnými lúčmi potrebnú dávku vlhkosti. Podľa potreby ich môžete nanášať na suché alebo mokré vlasy.

Chladivý efekt: Po dlhom dni strávenom na slnku budú vaše vlasy vďačné za masku, ktorá ich dokonale ošetrí a zjemní pokožku hlavy.

Prvá pomoc pre končeky: Letné horúčavy sú mimoriadne drsné ku končekom vlasov. Séra na končeky vlasov pomáhajú predchádzať ich vysušovaniu.

Svieža vnútri i na povrchu: V tomto období je nevyhnutné prijímať zvýšený objem tekutín. Voda bez bubliniek a nesladený zelený čaj vám vynikajúco zaženú smäd.

Profesionálny kaderník a vizážista Armin Morbach vám v nasledujúcom videu ukáže, ako vďaka pár krokom premeníte vaše poškodené vlasy na lesklú a zdravú hrivu.

Video: Ako prinavrátiť poškodeným vlasom zdravie a lesk.

Objavte: Leto