Styling | Leto

Ako na to: Populárne plážové vlny

Chcete si vo vlasoch vyčariť nádherné plážové vlny bez toho, aby ste museli skočiť do vody? Žiaden problém! Prinášame vám tri odlišné spôsoby úpravy módneho plážového looku. Nepotrebujete nič len sprej s obsahom soli, kulmu, alebo postačia vaše prsty na zatočenie vlasov. A povieme vám aj to, ktorá metóda je vhodná práve pre váš typ vlasov. 

Prečo plážový look tak rozvlnil vody módneho sveta? Je to jasné: pretože je uvoľnený, prirodzený a neuveriteľne sexy! Vlasy s jemným melírom, akoby zosvetlené slnkom, sa stali hitom na celom svete – na pláži aj v meste. Ale že by bolo treba kvôli nim skákať do morských vĺn? To teda nie! Tri jednoduché stylingové možnosti vám pomôžu vytvoriť si imidž plážovej bohyne aj u vás doma.

1. Sprej s obsahom soli

Do-It-Yourself Beach Hair

Holiday hair from the spray can: salt spray is the quickest way to get beach hair

Čo potrebujete: Sprej s obsahom soli pre lepšiu štruktúru vlasov, v prípade potreby aj fén na vlasy

Ako na to: Do vlhkých alebo suchých vlasov si rovnomerne naneste sprej s obsahom soli a starostlivo ho rozmiestnite. Aj jemné vlasy sa vďaka nemu okamžite stanú hustejšie a poddajnejšie. Ak máte radi jemnejší look a chcete zvýrazniť len určité časti (napr. končeky), môžete sprej naniesť len na vybrané miesta. Radšej by ste sa vyhli pôsobeniu horúceho vzduchu na vlasy? Stačí, ak ich necháte uschnúť na vzduchu, alebo prepnete fén na studený vzduch. Večer môžete matný plážový vzhľad vymeniť za lesk s trochou laku na vlasy – zároveň vám zaručí, že si vlny udržia svoj tvar.  

Čas úpravy: Zhruba 3 minúty

2. Kulma

Ako si vytvoriť plážové vlny

Plážový look? Najlepší spôsob, ako prísť k zvodným vlnám, predstavuje kulma.

Čo potrebujete: Penové tužidlo, ochranný sprej, okrúhlu kefu, kulmu

Ako na to: Do uterákom presušených vlasov votrite penové tužidlo asi o veľkosti vlašského orecha, potom ich nasprejujte ochranným prípravkom. Vlasy vyfúkajte fénom cez okrúhlu kefu, aby dostali extra objem a švih. Oddeľte širší pramienok vlasov a omotajte ho okolo kulmy, držte ju vertikálne asi 10 cm od korienkov vlasov. Ak zároveň vynecháte konce vlasov, dosiahnete typicky prirodzený plážový look. Nehovoriac o tom, že je to jemnejšie k vlasom. Postupujte rovnako s každým pramienkom, až kým si nenatočíte všetky vlasy. Aby ste vlny trochu zjemnili, prečešte si ich riedkym hrebeňom a dotvarujte prstami. Nakoniec zafixujte lakom.     

Čas úpravy: Zhruba 20 minút

3. Zatočený styling

Ako si vytvoriť plážové vlny

Takto som sa zobudila: Získajte cez noc plážové vlny, stačí malý trik!

Čo potrebujete: Penové tužidlo a gumičku

Ako na to: Pred tým, než pôjdete spať, postriekajte si vlasy trochou vody a votrite do nich tužidlo od korienkov až po končeky. V strede si ich rozdeľte a na jednej strane začnite jednou rukou zatáčať. Keď sa dostanete asi do polovice, rozdeľte prameň na dve časti a tie prekrížte cez seba, aby sa neodtočili naspäť. Druhou rukou zatočte rovnakým spôsobom rozpustené vlasy na druhej strane a tiež ich v polovici prekrížte. Pokračujte v zatáčaní a krížení, až ku končekom vlasov, tie vynechajte a vlasy stiahnite o niečo vyššie gumičkou. Hotovo! Ráno si vlasy jednoducho rozpustite, našuchorte prstami a môžete vyraziť!

Čas úpravy: 10 minút prípravy + 1 noc