Styling | Kučery

Účes mesiaca: Dlhé kučery Katie Holmes

Účes Katie Holmes sa perfektne hodí k súčasnému životnému štýlu. Vaše vlasy s takýmto účesom nebudú „problémom“, ani keď sa hneď po odchode s kancelárie vyberiete na párty. Dlhé kučery s nie úplne rovnou cestičkou uprostred vyzerajú klasicky a zároveň cool. Nižšie v texte vám vysvetlíme, ako si vytvoriť vlastné dlhé kučery.

Dlhé kučery od Chloé

Dlhé kučery od Chloé: Vlasové pramene držia tvar v podobe dlhých obrátených vĺn smerujúcich von.

Dlhé kučery sú sexy! Od zmiznutia zo scény majú preto na míle ďaleko. Dlhé kučery s cestičkou vo vlasoch uprostred sú spomienkou na 60. a 70. roky, ktoré sú stále populárne. Luigi Mureno, vlasový stylista od Chloé, preferuje predovšetkým uvoľnene pôsobiace dlhé kučery. Na docielenie úpravy dlhých kučier smerom von, používajú jeho modelky fén na vlasy. Nedávno sme videli Katiinu príťažlivú verziu tohto účesu s bohatými, dlhými kučerami na odovzdávaní cien MTV. Jej vlasy sa zľahka leskli, pričom padali cez ramená v podobe dlhých vĺn. Dodávali tak Katie eleganciu a veľmi ženskú príťažlivosť.

Komu pristanú dlhé kučery?

Štýl, ktorý Katie Holmes momentálne nosí, pristane takmer každému typu vlasov. Samozrejme, aby vlasy padali cez vaše ramená, musia byť dostatočne dlhé. Husté vlasy potrebujú pre tento typ účesu  prestrihanie. Penové tužidlo pre zväčšenie objemu alebo príčesky podporia jemné alebo tenké vlasy.

Prirodzený lesk  zdravých vlasov robí Katie Holmes s jej dlhými kučerami ešte viac príťažlivou.  Pravidelnou starostlivosťou o svoje vlasy môžete dosiahnuť aj vy rovnaký výsledok. Suché vlasy si vyžadujú špeciálnu pozornosť, pokiaľ chcete nosiť kučery. Prípravky na ošetrenie vlasov s obsahom vzácnych olejov urobia vaše vlasy hladkými a lesklými, a pritom vlasy nezaťažujú. Na prevenciu pred lámavými  končekmi vlasov bez lesku použite prípravky na ochranu pre teplom.

Čo potrebujete na vytvorenie kučier a lá Katie Holmes:

Prípravky na ochranu pred teplom, širokú kefu na vlasy (taktiež môžete použiť veľkú guľatú kefu na vlasy), širokú kulmu (minimálna šírka: 3 cm), stylingový krém, lak s efektom výrazného lesku.

Ako vytvoriť dlhé kučery

  • Naneste do vlasov presušených uterákom prípravok na ochranu pred teplom a sušte ich fénom, až pokým nebudú len mierne vlhké. Rozdeľte vlasy na polovicu a počas úplného sušenia ich češte širokou kefou.
  • Natočte svoje vlasy na kulmu, začnite od koncov. Pred tým ako vlasy z kulmy roztočíte, podržte ich chvíľu zatočené v kulme. Vždy sa uistite, že si vlasy natáčate smerom von, preč od tváre. To dodá dlhým kučerám väčší objem.
  • Nechajte kučery úplne vychladnúť. Potom na vlasy aplikujte malé množstvo stylingového krému a pomocou prstov vytvarujte jednotlivé pramene.
  • Na záver použite lak na vlasy pre lesk vlasov.

Tip: Ako dodať dlhým kučerám objem

Kým si kulma „robí svoju prácu“, profesionálni kaderníci nenamotávajú vlasy pevne cez kulmu, ale pridržiavajú jednotlivé pramene vlasov pomocou prstov. Táto technika umožňuje opatrne vytiahnuť kulmu z ešte natáčaných vlasov. Pre zaistenie dlhšej trvácnosti  kučier použite klipsu. Naučiť sa túto techniku môže zabrať veľa času, stojí to ale za tú námahu. Klipsu môžete vybrať, keď sú vlasy úplne vychladnuté. Vaše kučery sú teraz pripravené na styling.

Odkazy na dlhé kučery:

Viac návodov pre vlasový styling >> keikolynn.com

Základy fénovania od Lauren Conrad >> thebeautydepartment.com