Styling | Gél na vlasy

Gél a iné vlasové prípravky - Vlasy budú namieste

V súčasnoti zažívajú gel, vosk a pomáda svoj veľký návrat. Dôkazom sú modelky na predvádzacích mólach. Tu nájdete tie najdôležitejšie informácie o stylingových prípravkoch a tiež najkrajšie účesy pre vaše vlasy. 

Elegancia vo vlasoch od Chloe

Gel, cestička na stranu, nízky chvost a uhladený vzhľad to je elegancia od Chloe

Nepreháňajte to pri výbere a používaní stylingových prípravkov - platí totiž, že menej je niekedy viac. Vždy môžete pridať viac gélu či laku, ale ak ste použili priveľa, môžete očakávať mastný efekt vo vlasoch, pre ktorý je jediným riešením umytie vlasov. Nie všetky gély a vosky sú vyrábané rovnakým spôsobom. Preto nemáte inú možnosť, ako trochu experimentovať, kým nenájdete ten správny stylingový produkt. Niektoré gély vytvárajú mokrý vzhľad, zatiaľ čo iné vytvoria vo vašich vlasoch dikobraza. Niektoré gély vám môžu dodať lesklý a iné zas matný vzhľad. Informácie na produkte by vám mali pomôcť zorientovať sa. Prezradia vám tiež, či má produkt slabú alebo silnú fixáciu.

Účinky gélov a iných stylingových prípravkov

  • Vlasové prípravky s mastnejším obsahom ako vosky alebo pomády sú skvelé na lesk a uhladenie účesu
  • Vlasové produkty obsahujúce alkohol ako napr. gél alebo stylingový krém vlasom dodajú pevnosť a objem
  • Gélové vosky sú zmiešané produkty, ako už samotný názov napovedá. Podporia prirodzenú štruktúru vlasov, zabezpečia ľahkú fixáciu a lesk

Pri použití akéhokoľvek stylingového prípravku, začnite trením malého množstva medzi prstami a potom ho aplikujte do vlasov, začínajte od korienkov. Iba potom by ste mali použiť prípravok na upravenie jednotlivých prameňov, pričom opäť začínate od vrchu hlavy. Ak chcete vytvoriť veľmi hebký a rovný účes, rozdeľte si vlasy a sčešte ich dozadu. Trochu vosku na vlasy rozotrite najprv medzi končekmi prstov a potom ho niekoľkokrát aplikujte do vlasov.

Účesy vytvorené pomocou gélu na prehliadkových mólach