Styling | Bob účesy

Od ležérneho k luxusnému: Vlnitý bob

Variácie bobu s jemnými a pekne vytvarovanými vlnami sú veľmi populárne. Boby sa hodia do práce i na zábavu, a podľa toho, aký si zvolíte styling alebo make-up, môžu vyzerať ležérne alebo formálne, pôsobiť elegantne či jemne. Cameron Diaz, Michelle Dockery a ďalšie hviezdy nosia rozličné štýly bobu a my vám ukážeme niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vytvoriť dokonalý  vlnitý bob.

Účesy v štýle bobu s jemnými vlnami sú ideálne pre ženy, ktoré chcú zmeniť svoj ležérny styling na elegantný bez väčšej námahy. Napríklad Cameron Diaz môže celý deň surfovať a večer sa pokojne vybrať na premiéru. Jej jemný vlnitý bob sa rýchlo a ľahko prispôsobí obom činnostiam. Nonšalantný a ženský bob počas dňa nevyzerá príliš „večerne“ a zároveň nie je príliš ležérny na oficiálne slávnostné príležitosti. Michelle Dockery (pozri foto hore) ukazuje, že bob sa hodí aj na gala večer.

Stylingové tipy pre vlnitý bob

Pohľad zozadu na vlnitý bob Cameron Diaz

Pohľad zozadu na vlnitý bob Cameron Diaz

Bob s jemnými vlnami si ľahko vytvoríte pomocou kulmy. Naneste do vlasov penové tužidlo alebo tužidlo na kučery a postupne obtočte okolo kulmy niekoľko širších prameňov vlasov. Nechajte prameň na niekoľko sekúnd kulmou zohriať, následne uvoľnite vytvarovanú kučeru. Ak uprednostňujete bob s pevne vytvarovanými kučerami, iba ich rovnomerne rozmiestnite. V opačnom prípade použite hrebeň so širokými zúbkami alebo kefu a vytvorte jemné ležérne vlny alebo „nedokončenú“ verziu bobu.    

Mimochodom, ak už vaše vlasy náhodou potrebujú podstrihnúť, zakryjete to tak, že svoj bob trochu rozstrapatíte. Vosk na vlasy (resp. matný vosk) vám pomôže dotvarovať kučery a vlny tak, že docielite ležérne vytvarovaný bob. Oddelené pramene dodávajú tomuto účesu hravosť. 

Make-up pre vlnitý bob

Vlnitý bob Moreny Baccarin

Vlnitý bob Moreny Baccarin (Homeland) sa dokonale hodí na červený koberec. Kučery sú pekne vytvarované a nádherne sa lesknú. Stredobodom pozornosti sú jej oči zvýraznené tmavým make-upom.

Prirodzený „nahý“ make-up sa skvele hodí na každodenné činnosti ako práca, nákupy, šport či prechádzky. Aby ste docieli tento look, použite len čiernu alebo hnedú maskaru a bezfarebný lesk. Prípadne môžete na pery naniesť jemne ružovú či hnedastú farbu. Na našej fotografii má Cameron Diaz na sebe kombináciu bobu a make-upu, ktorá sa výborne hodí na pracovné stretnutia alebo na slávnostné príležitosti. Vybrala si ružový rúž, jemne ružovú lícenku, čiernu maskaru a béžový očný tieň. Tento make-up dodal jej ležérnemu looku nádych šarmu. Dokonale ladí s jej vlnitým bobom. Úchvatnou záverečnou bodkou sú veľké náušnice.  

Americká herečka Morena Baccarin mala na odovzdávaní Zlatých Glóbusov vlasy vytvarované do vlnitého bobu. Na túto špeciálnu príležitosť ozvláštnila svoj bob dávkou elegancie pomocou pekne vytvarovaných kučier, extra žiarivého lesku a dramatického očného make-upu.

Súvisiace články