Styling | Čelenka

Kvetinové ozdoby vo vlasoch

Letné nevesty, festivalové úlety a prázdniny s hippie nádychom premenili účesy na rozkvitnutú záhradu. Najkrajšie diela prírody už nezdobia len lúky a kríky, ale rozvoniavajú aj v našich vlasoch. Základom sú nežné púčiky aj plné kvety – kvetinová nádhera dokáže osviežiť akýkoľvek look! Prinášame vám originálne nápady, ktoré si hravo vytvoríte aj samy.    

Ruže sú červené, fialky modré... A pravda je taká, že tieto a ďalšie druhy kvetov viac než inokedy dobíjajú ženské srdcia. No nemáme na mysli kytice vo váze či kvetinové vzory na šatách – tento krát rozkvitajú na hlave. Sedmokrásky, gerbery a ďalšie druhy pestrých kvetov nám rozveselia náladu aj účes. A pretože sa ženy túžia prezentovať v plnej nádhere, ideálny spôsob predstavujú opulentné kvetinové ozdoby! Ako ich nosiť? V rozpustených hippie vlasoch aj ako voňavý doplnok zapletaného stylingu – s týmito účesmi zaručene zožnete komplimenty. .      

Navštívte našu galériu a objavte účesy hýriace kvetmi:

Účesy s kvetinovými ozdobami

Ako na to: Kvetinová ozdoba

Pre kvety vašich snov nemusíte chodiť do kvetinárstva. Predstavujeme vám jednoduchý spôsob, ako si vytvoriť vlastnú kvetinovú kreáciu.

Čo budete potrebovať: drôtik, kvetinársku pásku, nožnice, výplň (gypsofila alebo malé vetvičky) a vaše obľúbené kvety. Prirodzené alebo umelé? Ak potrebujete, aby tento kvetinový šperk dlhšie vydržal, zvoľte radšej textilnú verziu.

Krok 1: Drôtik oviňte jedenkrát okolo hlavy, aby ste zmerali správnu dĺžku. Odstrihnite ho a konce zaviažte.

Krok 2: Okolo drôtika omotajte kvetinársku pásku – korunka bude nielen lepšie vyzerať, bude sa aj príjemnejšie nosiť.

Krok 3: Aby sa vám podarilo pripevniť kvety, odstrihnite ďalší kus drôtu, ktorý by mal byť dlhší než pôvodný drôtený kruh.

Krok 4: Teraz sú na rade kvety. V tomto prípade budú ideálne kusy dlhé okolo 6 cm. Jednoducho priložte stonku prvej kvetiny k drôtu a pridajte trochu výplne. Obe omotajte drôtom a pripevnite ku kruhu. Postup opakujte aj s ďalšími kvetmi, kým nie je venček kompletne zakrytý. Koniec zvyšného drôtu odstrihnite. 

Ďalší tip: Ak nechcete mať venček celý posiaty kvetmi, pripevnite ich len na polovicu a zvyšok drôtu omotajte pestrofarebnou stužkou. Mimochodom: Ako základ pre túto ozdobu skvelo poslúži aj vyradená čelenka. Chcete dosiahnuť naozaj okázalý efekt? Kvety v závere jemne postriekajte lakom a posypte trblietkami.