Styling | Čelenka

Účesy s hrebienkovou čelenkou sú zase v móde

Hrebienkové čelenky slávili úspechy v 90.rokoch a dnes sú v móde opäť. Účesy s týmto praktickým doplnkom sme objavili na módnych mólach - ukážeme vám, ako si vďaka nim môžete vytvoriť trendy look s nádychom rafinovanosti. 

90. roky sa niesli v znamení hrebienkových čeleniek. Počas niekoľkých rokov ženy i muži s obľubou používali čelenky doma, v práci, športovali s nimi a dokonca ich neodkladali ani na slávnostných podujatiach. V tom čase bola čelenka súčasťou stylingovej výbavy takmer každej ženy so zmyslom pre štýl. Teraz, po takmer dvadsiatich rokoch sa čelenky opäť stali súčasťou módneho diktátu. 

Hrebienkové čelenky sú trendy, praktické a sofistikované

Zatiaľ čo niektorí považujú čelenky za módny nevkus, iní sa k ich noseniu nadšene vracajú. Ako vždy platí, že krása a vkus závisí na oku pozorovateľa. Či už sa vám páčia alebo nie, hrebienkové čelenky sú späť a chvíľu medzi módnymi trendmi pobudnú.  


Módne:
Modelky prezentovali hrebienkové čelenky na mnohých prehliadkach známych značiek. To je jasný signál, že sa pripravuje pôda pre vznik nového módneho trendu. Tieto flexibilné čelenky udržia  plážové vlny a postarajú sa o to, že vlasy zostanú pevne zopnuté v cope či drdole.

Praktické: Hrebienkové čelenky sa môžu stať súčasťou rozličných účesov, či už máte vlasy krátke, dlhé, rovné alebo kučeravé, rozpustené, alebo si nimi upevníte copy či drdoly. Rýchlo a pohodlne udržia vlasy mimo tváre.

Sofistikované: Návrhári použili tento stylingový prvok, aby modelkám vyčarili sofistikované účesy. Vlasy v prednej časti môžu byť začesané dozadu, vytvárať zaujímavú štruktúru á la „Rasta“ štýl a vlasy za čelenkou sa dajú upraviť rôznymi spôsobmi – do copu, plážových vĺn, vrkoča alebo drdolu. Vašej kreativite sa medze nekladú. 

Hrebienkové čelenky sú opäť „in“

Hrebienkové čelenky

Praktické hrebienkové čelenky na módnej prehliadke Helmuta Langa doslova zažiarili. Modelky ich použili, aby si vlasy uhladili do copu. Starý trik znovu zafungoval aj keď s jemným rozdielom – čelenky sú na hlave posunuté trochu ďalej, než to bolo zvykom v 90.rokoch. S ich pomocou si vytvoríte strohý, tak trochu futuristický vzhľad, ktorým vhodne doplníte podobne ladený outfit.

Vľavo: Tým, že si hrebienkovú čelenku posuniete smerom dozadu, vytvoríte vo vlasoch zaujímavú lineárnu štruktúru, ktorá je obzvlášť viditeľná na svetlých vlasoch.

Hrebienkové čelenky

Amy Adams vie, ako na to - vlasy si starostlivo začesala s použitím hrebienkovej čelenky, aby upútala pozornosť na svoju krásnu tvár. Tento účes je efektným doplnkom k jej večerným šatám. 

Vľavo: Amy Adams si svoje dlhé rozpustené pramene upevnila preč z tváre pomocou hrebienkovej čelenky. Pôsobí elegantne a je pripravená na prechádzku po červenom koberci.