Styling | Účesy po štyridsiatke

Účesy pre ľudí v najlepšom veku

Vo filmoch vidíme staršie slávne osobnosti, ktoré prechádzajú aj po červenom koberci zábavného priemyslu. Ukážeme vám, ako si zrelé hviezdy, napríklad Madonna, Meryl Streep a Michelle Pfeiffer, upravujú svoje vlasy, a ako sa s vekom mení starostlivosť o vlasy.

S prichádzajúcim vekom si ženské vlasy vyžadujú nežnejšiu starostlivosť. Teraz je ten správny čas rozmaznávať vlasy tými najlepšími a najnovšími ingredienciami. V strednom veku života, naše vlasy potrebujú viac starostlivosti. Preto, skôr ako začnete s úpravou účesu, je potrebné urobiť niekoľko krokov. Heslom je „starostlivosť a ešte viac starostlivosti“.

Účesy a starostlivosť o vlasy pre ľudí v zrelom veku

S vekom sa mení hormonálny metabolizmus a následkom toho sa bunky pomalšie obnovujú  a rastú. Vlasy sú čoraz tenšie a oveľa ľahšie sa vysušujú. Rast podporujúce aktívne zložky vo výživných emulziách a vlasovej kozmetike môžu zastaviť tento proces prirodzenou cestou.

Účesy pre ľudí v zrelom veku: veľa možností pre výber farby

Väčšina z nás si svoje prvé šedivé vlasy objaví okolo 30-tych narodenín. Dedičnosť určuje, či a kde nám vlasy začnú šedivieť. Gény v našich bunkách načasujú rôzne procesy súvisiace s vekom, a tiež to ako rýchlo sa začne pigment z vlasov strácať. Je to iba na vás, čo s tým chcete spraviť, či žiť so šedinami alebo použiť rôzne metódy farbenia vlasov. Akokoľvek sa rozhodnete, vaše vlasy v tomto veku potrebujú viac a tiež rozdielnu starostlivosť ako kedysi.

Vlasy začnú šedivieť, pretože sa z nich postupne vytráca prirodzený pigment. Spolu s pigmentom sa však stráca aj ochrana proti UV žiareniu. Môžete preto použiť prostriedky na vlasy, ktoré túto UV ochranu obsahujú. Šedivé vlasy tiež vyzerajú lepšie po jemnom ošetrení, ktoré im dodá lesk a dá im prirodzenejší odtieň. Matné vlasy bez lesku nikdy nevyzerali atraktívne. Toto obzvlášť platí pre šedivé vlasy, pretože tie spôsobia, že vaša pleť bude vyzerať bledá alebo dokonca mierne nažltlá.

Jednou z možností je farbenie vlasov. Pre farbenie vlasov starších ľudí je veľmi dôležitý výber farby. Vo všeobecnosti jemné farby, ktoré ladia s vašou pôvodnou farbou vlasov, sú vždy tou najlepšou voľbou. Farba vlasov by mala padnúť vašej, teraz bledšej pleti. Napríklad, väčšina brunetiek vyzerá dobre s čokoládovo hnedou farbou vlasov. Dôkladným stupňovaním  farieb a zosvetľovaním pramienkov predídete „parochňovému“ výzoru vlasov.

Účesy pre zrelé ženy

Teraz, keď viete o všetkej starostlivosti pre vaše vlasy a vybrali ste si aj správnu farbu, je potrebné vybrať si ten najlepší účes. Všeobecne platí, že zrelé ženy musia mať perfektný strih, ktorý im pristane. Preto by ste si mali vlasy skracovať najmenej raz za osem týždňov. Najlepšia dĺžka vlasov je v tomto strednom veku po bradu alebo ramená. Jemne zostrihnutý bob vyzerá veľmi dobre pre rednúce vlasy a tiež zjemňuje líniu tváre. Takisto vlasy po ramená si môžete slávnostne vyčesať a vypnúť. Ofiny sú veľmi lichotivé, najmä ak sú zostrihnuté asymetricky. Ofina vám skvelo môže poslúžiť na zakrytie vrások na čele.

Nebojte sa dať zelenú aj dlhým vlasom. V tomto prípade si však musíte dať záležať na tom, aby mali vlasy dostatočný objem. Efekt plnosti účesu môžete docieliť aj tak, že sa pri fénovaní vlasov predkloníte. Potom si vlasy upravte tak ako zvyčajne. Ako starneme, je čoraz dôležitejšie, aby sme používali vysoko kvalitnú vlasovú kozmetiku. V prvom rade vlasový púder alebo lak na vlasy s obsahom keratínu, ktorý dodá vlasom pevnosť. Kratšie vlasy majú tendenciu omladiť zrelšieho človeka. Vo vyššom veku by však mali zostať jemné línie strihu.

V našej galérii vám ukážeme hviezdy v strednom veku. Či už chcete mať vlasy krátke, dlhé, blond, hnedé alebo šedivé, istotne si tu nájdete niekoľko užitočných nápadov aj pre seba.

Účesy hviezd v zrelom veku

Súvisiace články