Styling | Účesy 80. rokov

Účesy a štýl v znamení 80. rokov

Nastal čas na skutočnú dávku dobrodružstva – v móde sú opäť pestré farby a divoký, expresívny výraz. Ak svetu túžite ukázať svoju nespútanú a hravú povahu, neexistuje vhodnejšia inšpirácia než obzrieť sa za módou 80. rokov. A v prípade, že nechcete svoje okolie vyslovene šokovať, vás určite nadchne zjemnený look pripomínajúci 80. roky!  

Všetko je možné! Tak znie motto divokých 80. rokov. Množstvo šialených módnych prvkov a stylingových nápadov z tejto dekády by sa dalo označiť za módne faux-pas. Medzi tie vydarenejšie módne výstrelky patria o niekoľko čísel väčšie blazery, legíny a overaly. Novšie i staršie verzie týchto kúskov by sa určite našli v šatníkoch väčšiny žien. Účesy à la 80. roky sú plné objemu, do módy sa opäť vrátili vlasy začesané do jednej strany s výraznou vlnou a pramienky vpredu o niečo kratšie než vzadu.   

Typické pre toto obdobie sú krepované vlny. Nájdete ich v našej galérii spolu s ďalšími top účesmi tejto dekády.

Galéria: Účesy inšpirované 80. rokmi

Styling à la 80. roky – extravagantný i jemný

Retro účesy vzali súčasnú módu doslova útokom. Aj v nich sa však prejavujú aspekty dnešnej doby. Styling v štýle 80. rokov síce odzrkadľuje divokú éru, ale prepája ju s dnešným zmyslom pre minimalizmus a prirodzenosť. Vďaka tomu už farebná paleta a módne výstrelky nepôsobia tak krikľavo ako kedysi.    

Účesy 80. rokov

Extrémne alebo ženské? Odhalené bruško, neónové farby a roztopašný krátky strih.

Foto vľavo: Štýl 80. rokov v celej svojej nádhere: Mladučká modelka s veselým krátkym účesom s dlhou ofinou, neónovou krátkou bundou a krátkym tričkom, ktoré odhaľuje nahé bruško. Svietivo neónové legíny s vysokým pásom a pestrými doplnkami určite upútajú pozornosť, nech už sa objavíte kdekoľvek.

Foto vpravo: Štýl 80. rokov v úplne odlišnom podaní, ktoré bude ženám viac lichotiť. Krátke vlasy sú rafinovane upravené smerom dohora, krátky sveter zakrýva brucho a modelka ho namiesto legín doplnila sukňou so zvýšeným pásom. Farebnosť tohto outfitu je vhodná do pracovného prostredia a prezrádza sofistikovanejší vkus, ktorý nepôsobí až tak krikľavo a samoľúbo.   


Hity speváčok z 80. rokov vám poskytnú inšpiráciu a dokonalý backround pri vlastnoručnom skúšaní stylingu 80. rokov: 

Kim Wilde: You Keep Me Hangin' On

Cindy Lauper: I Drove All Night

Tiffany: I Think We’re Alone Now

Bananarama: Venus

Nena: 99 Luftballons

Bonnie Tyler: Holding Out For a Hero

Belinda Carlisle: Heaven Is a Place on Earth

Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody