Styling | Účes banán

Štýl hviezd: Rafinovaný banán Dakoty Johnson

Obsadenie herečky Dakoty Johnson do roly Anastasie Steele vo filme „50 odtieňov sivej“ vyvolalo v radoch fanúšikov knihy a adaptovaného scenára prekvapenie. No Dakota Johnson si zachovala chladnú hlavu a film propaguje v trblietavých outfitoch a úchvatných účesoch. Túto mladú herečku neradno podceňovať!

Dakota je dcérou hereckých hviezd Melanie Griffith a Dona Johnsona. Doteraz bola známejšia skôr ako modelka než ako herečka. No fakt, že získala hlavnú úlohu Anastasie Steele v adaptácii populárneho a uznávaného románu „50 odtieňov sivej“, to zrejme čoskoro zmení. Tejto výzvy sa chopila s obdivuhodným nasadením. Román je príbehom mladej študentky literatúry, ktorá sa zamiluje do miliardára Christiana Greya, ktorý má slabosť pre nekonvenčné sexuálne praktiky. Je na Dakote Johnson, aby stvárnením  svojej úlohy prebudila divácku predstavivosť.

Herečka Dakota Johnson odštartovala svoju kariéru na veľkom plátne menšími úlohami vo filmoch ako „Sociálna sieť“ a „Zásnuby na dobu neurčitú“, ktoré jej nepriniesli mnoho uznania. Ako modelka bola omnoho úspešnejšia, pracovala pre veľké módne domy a objavila sa aj na obálkach niekoľkých známych časopisov. Úloha v najočakávanejšom filme podľa úspešnej knihy jej otvorí mnoho dverí – pokiaľ bude schopná využiť túto náročnú výzvu. 

Dakota Johnson: Pripravená na divákov i kritikov

Účes Dakoty Johnson

Dakota Johnson rada mení svoj vzhľad a často prekvapí novou farbou vlasov alebo zaujímavým účesom.

Slabosť Dakoty Johnson pre modeling a herectvo zjavne ovplyvňuje jej životné kroky. Mladá žena z Texasu nepozná žiadne hranice v tom, ako pôsobiť na iných prostredníctvom štýlu a farieb. Rýchla zmena odtieňa vlasov z blond na hnedú kvôli novej role či prechod z dlhých prameňov na krátke tvorí súčasť jej hravej povahy. Elegantný look dokáže lusknutím prsta zmeniť na ležérny. Na galavečeri LACMA Art & Film v Los Angeles sa predviedla so štýlovým výčesom v tvare banána. Spôsob, akým dokázala oživiť klasický účes zapletanými a zatočenými prvkami, na nás rozhodne zapôsobil.  

Pomôcky na úpravu výčesu v tvare banána á la Dakota Johnson

Tento účes si dokážete vyčariť behom krátkej chvíle. Stačí nasledovať náš návod krok za krokom.

Výčesy v tvare banána budú vyzerať najlepšie, pokiaľ máte dlhé vlasy. Púder pre objem pomôže dodať jemným alebo spľasnutým vlasom nevyhnutný objemný vzhľad. Vezmite si štylku, vlásenky, lak, a vosk na vlasy a ste pripravené na styling tejto jemnej verzie banána.

Ako si vytvoriť zapletaný a zatočený účes v tvare banána

Účes Dakoty Johnson

Dakota Johnson vyzerá so zapletaným a zatočeným účesom elegantne a zároveň hravo.

1. Použite púder pre objem a vlasy natupírujte, aby ste im dodali potrebný objem.

2. Rozdeľte ich do dvoch prameňov – vrchná časť pre francúzsky vrkoč a spodná časť, ktorú zatočíte smerom hore.

3. Na vrchnú vrstvu vlasov si naneste trocha vosku, aby ste predišli poletujúcim pramienkom. Teraz zapleťte vrchnú časť do tvaru francúzskeho vrkoča smerom dolu asi do polovice hlavy a zvyšok prameňa upevnite vlásenkami.

4. Naneste trocha vosku aj na spodnú časť vlasov a následne ich zatočte smerom hore tak, aby sa sformovali do rafinovaného banána.

5. Konce zatočenej časti vlasov použite na zakrytie vláseniek vyznačujúcich koniec francúzskeho vrkoča. Vlásenky vám pomôžu upevniť aj zatočený prameň vlasov. Aby účes vydržal čo najdlhšie, zafixujte ho lakom na vlasy.

Video: Ako si vytvoriť výčes v tvare banána