protein
Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Čo môžu proteíny urobiť pre vaše vlasy

Vlas sa prevažne skladá z dlhých proteínových vlákien, ktoré môžu byť zničené v dôsledku častého používania šampónu a vlasového stylingu. Opotrebované vlasy zvyknú pôsobiť ponuro a môže byť na ne vskutku smutný pohľad. Ochranné produkty obsahujúce proteíny zlepšia vlasovú štruktúru a navrátia vlasom zdravý lesk. Čítajte ďalej a dozviete sa o nových zázrakoch v regenerácii vlasov.

Čítate etikety? Kontrolujete zloženie vašich obľúbených sušienok? Pred tým ako začnete čítať magazín, prelistujete si jeho strany? Potom si pravdepodobne taktiež uvedomujete množstvo prísad v prípravkoch na ochranu vlasov, ktoré kupujete. Možno budete prekvapení užitočnosťou ingrediencií, ako je hodvábny proteín alebo keratín (hlavný proteínový „stavebný materiál“ vlasov). Čo také výnimočné robia proteíny pre zlepšenie kvality našich vlasov?

Rozštiepené končeky a matne vyzerajúce vlasy trpia nedostatkom proteínov. Riešenie tohto problému je veľmi jednoduché. Použite regeneračné produkty ktoré obsahujú proteín. Vďaka nemu budú mať vaše vlasy okamžite väčší objem a lesk. Prečo vaše vlasy tak túžia po starostlivosti a proteínoch?

Všeobecnými vinníkmi sú horúca voda, dlhodobé sušenie fénom a česanie. Rovnako negatívny účinok na vlasy má určite i ondulovanie, pretože pôsobí na samotnú štruktúru proteínov vo vašich vlasov. Čokoľvek už ovplyvňuje ich štruktúru, dáva zároveň vlasom známy a neželaný vzhľad opotrebovania. Môžete ho ľahko spoznať podľa rozštiepených končekov a absencie hodvábneho lesku, ktorý je na zdravých vlasoch taký príťažlivý. Vlasové kutikuly sú zničené a je to vidieť na prvý pohľad.

Riešenie ochrany vlasov pomocou proteínov

Prípravky obsahujúce vyživujúce proteíny (napríklad produkty s obsahom sóje, hodvábu, ovsených alebo pšeničných bielkovín) sú schopné ozdraviť lámavé vlasy. Proteín prenikne dovnútra, kde zacelí defekty v jeho štruktúre. Tenký proteínový ochranný povlak prinavráti vlasom pružnosť a lesk hodvábu, a to prostredníctvom vyplnenia medzier a nedostatkov v hrubej, zničenej vrstve kutikúl. Proteíny obsiahnuté v produktoch určených pre starostlivosť o vlasy, sa ovinú okolo zničených vlákien a okamžite im dodajú zdravší a pevnejší vzhľad. Lámavým vlasom vrátia ich prirodzenú jemnosť a ťažké a hrubé pramene budú opäť poskakovať zarovno s vašimi krokmi.

Na mieru „ušité“ proteíny pre vaše vlasy

Nové technológie umožňujú určiť, ktoré proteínové štruktúry sú v matných, lámavých vlasoch poškodené. Samozrejme, nasledujúcim krokom je napomôcť prírode ozdraviť zničené štruktúry použitím presne tých proteínov, ktoré dokážu vyplniť medzery a opraviť poškodené štruktúry. Pravdepodobne nie ste prekvapení skutočnosťou, že tieto nové stavebné prvky sú veľmi podobné prírodným proteínovým stavebným zložkám. Z tohto dôvodu sú dokonca lepšou voľbou vlasovej starostlivosti ako ich zastarané náprotivky. Preto použite ich úžasné schopnosti na obnovenie prirodzene hodvábnej krásy vašich vlasov.

Ďalšie rady ako udržať vlasy hodvábne

Používanie prípravkov na ochranu pred teplom je nevyhnutné, ak používate stylingové prostriedky ako je fén alebo žehlička na vlasy. Teplo má tendenciu zničiť štruktúru nechráneného vlasu, ktorý prevažne pozostáva z dlhých reťazcov proteínov (keratínu).

Popri ochranných produktoch obsahujúcich proteíny, môžete taktiež používať prípravky obsahujúce koenzým Q10 (CoQ10), aby ste pomohli vlasom vybudovať si prirodzený obsah keratínu a proteínovú ochranu.

Objavte: Ochrana