Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Kofeín povzbudí nielen myseľ ale aj korienky vlasov

Kofeín stimuluje telo, myseľ a dokonca aj korienky vlasov. Šampóny s obsahom tejto látky aktivujú rast vlasov a posilňujú ich korienky. Objavte, ako používať produkty starostlivosti o vlasy s obsahom kofeínu, aby ste zlepšili štruktúru a rast vlasov.

Je dávno známe, že vďaka káve s obsahom kofeínu môžeme šikovne naštartovať každý deň. Kofeín v káve nás dokáže prebudiť a stimulovať náš výkon, kedykoľvek potrebujeme dávku energie. Podobne pôsobí aj na naše vlasy – posilňuje korienky, čím aktivuje rast vlasov a posilní ich štruktúru.  V neposlednom rade im dodá hebkosť, poddajnosť a tvarovateľnosť.

Vlasové prípravky s obsahom kofeínu napumpujú korienky energiou

Mnoho mužov má skúsenosti s vypadávaním vlasov spôsobeným hormónom dihydrotestosterónom (DHT), ktorý ovplyvňuje stav vlasových korienkov. Tento hormón spôsobuje, že sa korienky neustále zmenšujú, až kým sa úplne nestratia (plešatosť). Tento proces sa nazýva „zmenšovanie korienkov“ a má veľký vplyv aj na rast nových vlasov. Kofeín dokáže vniknúť do ich štruktúry a pokožky hlavy a posilniť korienky, čím aktivuje rast vlasov. Podobne povzbudzujúco pôsobí aj na ženské vlasy.

Ako používať prípravky s obsahom kofeínu

Najlepšie urobíte, ak necháte šampón s obsahom kofeínu pôsobiť na pokožke hlavy aspoň 2 minúty. Kofeín potrebuje čas na to, aby prenikol do korienkov a vy ste mohli oceniť jeho účinky.

Odporúčame vám tieto produkty používať pravidelne, preto že kofeín sa z pokožky hlavy stráca do 24 hodín.

Objavte: Ochrana