Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Hydratácia pre vaše vlasy

Vlasy sa môžu vysušiť rovnako ako pokožka. Suché vlasy pôsobia matne, spľasnuto, pripomínajú slamu. Dodať im potrebnú vlhkosť je doslova nevyhnuté. Poradíme vám niekoľko spôsobov ako vlasy správne hydratovať. 

Najčastejšou príčinou, prečo vyzerajú vlasy nevýrazne a spľasnuto je nedostatok vlhkosti. Ďalším znakom dehydratácie vlasov je, že vlasy "elektrizujú". Zatiaľ čo pokožke stačí 10% vody, vlasy si jej vyžadujú 15 až 17 %.

Faktory dehydratácie vlasov

Teplo odoberá vlasom prirodzenú vlhkosť. Ak sú vaše vlasy samy o sebe suché, každodenné fénovanie a časté používanie nahrievaných natáčok alebo žehličky ich, aj pokožku hlavy zanecháva doslova vysušené. Preto by ste mali používať vlasové produkty na ochranu vlasov pred vysúšaním a fén zapínať na najmenší stupeň sušenia pri silnom prúdení vzduchu. Ak v zime navštevujete saunu, mali by ste si vlasy zabaliť do uteráka, aby ste tak chránili vlasy pre suchým teplom (až 100°C). Ochrana pred úbytkom vlhkosti vo vlasoch je ešte efektívnejšia, ak predtým použijete masku na vlasy. To isté platí aj v prípade opaľovania na pláži. Nosením klobúka, šiltovky či šatky chránite vaše vlasy pred extrémnym úbytkom vlhkosti a krepovatením. Udržať vlasy hydratované je obzvlášť dôležité v prípade farbených vlasov a vlasov s trvalou. 

Zdroje hydratácie pre vaš vlasy

Voda je špeciálny prostriedok. Pitie vody dodáva vášmu telu potrebnú dávku hydratácie pre metabolické procesy a podporuje obnovu štruktúry buniek. Pri extrémnej dávke ako je napr. kúpanie či sprchovanie môže voda pokožku u vlasy vysušovať. Znie to paradoxne, ale je to pravda. Preto je veľmi dôležité používať hydratačné vlasové šampóny. Medzi najúčinnejšie hydratačné a ošetrujúce látky v šampónoch a vlasových kúrach patria Aloe vera,  glycerol, panthenol rovnako ako hodváb a pšeničné proteíny. Vďaka ich molekulovej štruktúre tieto látky viažu vlhkosť vo vnútri vlasov a každý jeden vlas obalia ochranným filmom. Toto udrží vlasy jemné a posilní ich štruktúru. Vlasy si tak lepšie udržia svoju vlhkosť. 

Ako udržať vlasy hydratované

Objavte: Ochrana