Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Ako správne používať lak na vlasy?

Určite aj vy patríte k tým, ktorý si uskladňujú vlasovú kozmetiku, teda i tužidlo a lak na vlasy, v kúpeľni. Mali by sme lak aplikovať len na povrch vlasov, aby sme docielili požadovaný vzhľad a pevnosť účesu, alebo ho aplikovať aj ku končekom? Ktoré z mnohých lakov by sme mali používať a na aké účely?

Lak na vlasy

Mali by ste si vždy vyberať vlasový lak podľa cieľa, na ktorý ho chcete použiť.

Práve v tomto okamihu nás trh s kozmetikou zaplavuje širokým spektrom vlasových vyživujúcich sprejov pre rôzne vlasové štruktúry (napríklad kučeravé alebo vlasy farbené, či suché a poškodené). Takisto ale existujú spreje, ktoré ochraňujú vlasy pred neželanými slnečnými lúčmi. Pre vás, ktoré ste citlivé na vône, dostať v drogériách i vybrané neparfumované spreje.

Mali by ste si vždy vyberať vlasový lak podľa cieľa, na ktorý ho chcete použiť. Používajte ľahký lak na vlasy, ak chcete aby vaše vlasy pôsobili i naďalej prirodzene. Tužidlo so silným účinkom ich ochráni i pred silným vetrom či búrkou. Je ťažké pripraviť a učesať účes a ešte ťažšie udržať ho neporušený dlhší čas. Preto sa vám tužidlá a laky s ultra tužiacou silou snažia vyjsť v ústrety. Niektoré laky sú vhodné iba pre určité časti vlasov či melíru alebo len pre veľmi krátke vlasy.

Ako aplikovať lak na vlasy správne?

Objavte: Ochrana