Starostlivosť o vlasy | Jemné vlasy

Tipy a Triky: Objem pre jemné vlasy

Jemné a riedke vlasy nie sú žiadnou výhrou. Pomocou šikovných tipov a trikov si môžete posilniť štruktúru vlasov a dopriať im zdravý vzhľad. Vyskúšajte, ako na styling vlasov pomocou fénu, s ktorým dosiahnete nádherný výsledok.

Jemné vlasy sú automaticky riedke alebo tenké. Problémom môže byť aj hrúbka jednotlivých vlasov. Jemné vlasy sú o 2 tisíciny palca tenšie, než normálne alebo silné vlasy. Sú tiež o niečo citlivejšie. Aj napriek početu vašich vlasov, môžu vlasy pôsobiť jemné a riedke.V tomto ohľade záleží aj na farbe vlasov, ktorá môžu ovplyvniť vzhľad vlasov, či sa budú javiť ako riedky, alebo hustejšie. V priemere majú blondínky okolo 150,000 vlasov, zatiaľ čo väčšina tmavovlások má len cca 100,000 vlasov. Ak aj vaše vlasy vyzerajú riedko, mali by ste na ne aplikovať jemné metódy na podporu obnovy štruktúry vlasov a venovať osobitú pozornosť vlasom pri fénovaní.

Láskyplná starostlivosť pre jemné a riedke vlasy

Než začnete vaše čerstvo umyté vlasy fénovať, mali by ste ich zabaliť do uteráku, a nechať dôkladne vyschnúť. Nikdy nesušte vlasy trením uteráku, môžete tým poškodiť štruktúru vlasu. Vlasy vysušené pomocou uteráku následne prečešte pomocou hrebeňa so širokými zubami. V prípade, že máte vlasy zamotané, rozmotávajte ich opatrne, až potom ich prečešte. Až potom môžete vlasy fénovať. Nastavte fén na vlasy maximálne na stredne silné fénovanie, predídete tak možnému vysušovaniu vlasov.

Jemné a riedke vlasy musia vyskočiť

Vlasy vyzerajú omnoho živšie a zdravšie, ak dodáte ich korienkov objem. Predtým, než si vlasy začnete sušiť, naneste na malé množstvo tužidla, alebo stylingového spreju na korienky vlasov. Až potom ste pripravená na sušenie vlasov pomocou širokej rovnej kefy. Hlavu pritom držte trochu naklonenú, zatiaľ čo vlasy sušíte a češete pomocou širokej kefy oproti rastu vlasu. Po niekoľkých ťahoch opakujte tento istý postup ale na druhú stranu. Nakoniec nakloňte hlavu mierne dopredu zatiaľ čo svoje vlasy fénujete a češete do požadovaného tvaru. V prípade, že sú vaše vlasy prikrátke na kefu, mali by ste vaše vlasy vyčesať čo najdďalej od pokožky hlavy počas fénovania. Pramene valsov môžete tiež zopnúť a krátko ich sušiť pomocou fénu. Následne nechajte pramene vychladnúť. Všetky tieto metódy dodajú vašim vlasom viac obejmu už od korienkov.

Objem pre riedke a jemné vlasy

Po prečesaní vlasov je dobé nechať vlasy odpočinúť a nepreháňať to s vlasovými prípravkami. Na tenké a jemné vlasy preto neodporúčame dávať vosk, vlasové gély alebo lesk na vlasy. Tieto prípravky obsahujú mastné látky a je veľmi pravdepodobné, že vlasy dostanou divný mastný vzhľad. Náznak vlhkých vlasov najlepšie funguje na kratších jemných vlasoch. Lak na vlasy so silnou fixáciou zas použijeme na dlhšie jemné vlasy. Je dôležité lakovať vlasy tak, aby ste mali pramene vlasov zdvihnuté a sprej sa mohol dostať pod spodnú stranu vlasov. Ak nastriekame lak zhora, vlasy budú ťažšie a neudržia tvar.