Color Expert
Color Expert
Naše značky | Farby na vlasy | Color Expert

Tajomstvo menom Omegaplex

Po celom svete sa revolučný trend produktov plex dostáva z profesionálnych salónov do ulíc. Ale čo presne ukrýva tajomstvo inovatínej technológie Omegaplex? Tu vám zodpovieme všetky vaše otázky a poodhalíme podstatu tejto technológie.

Omegaplex spája farbenie a starostlivosť

OMEGAPLEX

V posledných rokoch sa téma poškodenia vlasov stala hlavným predmetom výskumu. Odborníci na celom svete sa venovali výskumu rôznych typov poškodenia vlasových vlákien, ktoré boli spôsobené zväčša farbením alebo zosvetľovaním.

 

Boli definované 4 hlavné typy poškodenia vlasov:

 

 • Lámavosť vlasov
  Stupeň poškodenia vlasov sa často spája so sklonom k lámavosti, napr. pri česaní.
 • Krehkosť vlasov
  Testy pri opakovanom predlžovaní vlasov ukázali, že poškodený vlas sa časom stáva menej odolným.
 • Pórovitosť vlasov
  Mechanizmy spôsobujúce poškodenie vlasov sa v súčasnosti skúmajú pomocou merania pórovitosti vlasov. Výsledky ukazujú, že poškodený vlas je pokrytý väčšími pórmi, čo má za následok jeho väčšiu náchylnosť k poškodeniu.
 • Drsnosť vlasov
  Vlasové kutikuly sú nerovnomerné a nepriliehajú, čo spôsobuje, že vlas je drsný a suchý. Bežne sa tento stav označuje ako „rozstrapatené vlasy“.

 

Výskum dáva takéto poškodenie vo veľkej miere do súvislosti práve s farbením alebo odfarbovaním vlasov.

 

*Zdroje: Japonská dermatologická asociácia, 2010, časopis Journal of Cosmetic Science, 2008, knižná publikácia Handbook of Cosmetic Science and Technology, 2014.

Mikro-väzby: tajomstvo silných vlasov

To, čo v skutočnosti drží pohromade vlákna každého vlasu, sú mikro-väzby. Tieto väzby fungujú doslova ako mosty. Ako naznačuje už ich názov, mikro-väzby dodávajú vašim vlasom silu a štruktúru.

Počas procesu farbenia alebo zosvetľovania môže dôjsť k poškodeniu týchto väzieb. Vnútorná časť vlasu tak nedokáže udržať jednotlivé vlákna pohromade a vlas následne stráca silu, odolnosť a je náchylnejší na lámavosť. Kutikuly, ktoré sa pri procese farbenia nadvihli, sa po zmytí farby síce opäť narovnajú, avšak vlas už zostáva zvnútra poškodený

 

Toto poškodenie pomáha redukovať rada Color Expert.

Technicky povedané – je to zázrak

Nová technológia Omegaplex proti lámavosti vlasov je inovatívnym riešením určeným na ochranu vašich vlasov počas procesu farbenia. Color Expert je prvou farbou s technológiou Omegaplex určenou na použitie doma. Produkty Color Expert od Schwarzkopf vám vďaka Omegaplexu prinášajú profesionálnu technológiu proti lámavosti vlasov.

 

Spoľahnite sa na Omegaplex, **3-krokový systém** špeciálne vyvinutý na ochranu a posilnenie mikro-väzieb proti poškodeniu počas farbenia aj po farbení.

 

V 1. kroku sa do vašej farbiacej zmesi pridáva prvá zložka systému, ktorá zabezpečí ochranu mikro-väzieb počas procesu farbenia. Priamo po farbení sa v 2. kroku aplikuje regeneračná zložka, ktorá hĺbkovo zregeneruje vlasové vlákno a uzatvorí intenzitu farby. Po 3 týždňoch prichádza na rad 3. krok systému, ktorý obnoví vlas zvnútra a zabezpečí vysokú kvalitu vlasov.