Farby na vlasy | Pôvodná farba vlasov

Ideálna starostlivosť o prirodzenú farbu vlasov

Originál nič neporazí! Chcete sa vrátiť k pôvodnému odtieňu vlasov? Skvelé! „Priznať farbu“ je teraz totiž mimoriadne populárne! Podelíme sa s vami o vynikajúce tipy a triky, ktoré vám uľahčia prechod k prirodzenému looku. A navyše vám prezradíme, ako vďaka vhodnej starostlivosti vyťažiť maximum z vašej pôvodnej farby.  

Ktorý odtieň vám najviac lichotí? To je jednoduché: pôvodná farba vašich vlasov. Vďaka matke prírode je takmer zaručené, že bude ladiť s vašou pleťou aj s farbou očí. Je len na vás, aby ste tento efekt vystupňovali na maximum. Len hebké vlasy hýčkané správnou starostlivosťou dokážu žiariť zdravím a zanechať svieži dojem. Ukážeme vám, ako na to a poradíme najlepší spôsob prechodu od farbených vlasov k prirodzenému odtieňu.  

Prirodzený tón pri korienkoch

Najskôr tá dobrá správa: Nechať si farbené vlasy odrásť nikdy nebolo jednoduchšie. Prečo? Korienky vlasov v odlišnom odtieni už nie sú považované za stylingové „faux pas“! Práve naopak, tmavšie korienky v svetlých vlasoch sa v súčasnosti stali medzi trendsettermi obrovským hitom. Potrebujete sa iba vrátiť o krok späť a nechať prírodu robiť svoju prácu – prvých pár centimetrov na ceste k pôvodnej farbe vyrastie ako nič.   

Vyhnite sa ostrému prechodu!

No nakoniec príde čas, keď z vášho trendy účes začnú vykúkať dorastajúce korienky. Kontrast medzi dvoma odlišnými odtieňmi bude neprehliadnuteľný. Najelegantnejší a zároveň najjednoduchší spôsob, ako tento neželaný efekt zakryť, je tzv. pramienková technika. Kaderník vytvorí vo farbených dĺžkach vlasov jemný melír, ktorý napodobuje pôvodnú farbu vyrastajúcich korienkov. Vďaka tomu bude farebný prechod jemnejší a nie natoľko viditeľný. Onedlho môžete týmto spôsobom získať populárny ombré alebo dip-dye look: V nich sú končeky a dĺžky obyčajne nafarbené svetlejším odtieňom než korienky, vďaka čomu prebehne odrastanie farbených vlasov nenápadne a elegantne.   

Zastrihávaním proti rozštiepeným končekom

Posledných zvyškov farbených vlasov sa najlepšie zbavíte s použitím nožničiek. Nový strih vlasov vám pomôže prekonať provizórium prechodu k prirodzenej farbe vlasov. Ďalší pozitívny účinok: zastrihávanie poškodených končekov viditeľne osvieži vaše vlasy.

Aj prirodzené vlasy potrebujú pravidelné návštevy u kaderníka. Nezáleží na tom, ako dobre sa o ne staráte, slnko vlasy veľmi ľahko zosvetlí. Aj trenie vlasov o plecia ich môže trochu poškodiť, záleží však na celkovej dĺžke. Pravidelné stylingové rituály a sušenie fénom zase zvyšujú riziko lámajúcich sa končekov, ktoré pôsobia v tmavých vlasov obzvlášť nepríťažlivo. Hnedé vlasy tak občas pripomínajú slamu, čierne zase získajú sivý nádych.      

To najdôležitejšie: Zdravé vlasy

Intenzita prirodzenej farby nezávisí len na pigmentoch vo vašich vlasoch, ale aj na štruktúre ich povrchu. Ak sú kutikuly uhladené, vlasové vlákna dokážu odrážať svetlo omnoho efektívnejšie. Vzniká tak farba s prirodzeným jasom, ktorá má v sebe naozajstný pôvab. A ako ju dosiahnuť? S vhodnou starostlivosťou, ktorá udrží vaše pramene v perfektnom stave. Dbajte na to, aby šampón vyhovoval nielen potrebám vlasov, ale aj pokožky hlavy. Ak budete mať zdravú pokožku (vrátane korienkov), vaše prirodzené vlasy budú môcť nerušene rásť. Hýčkajte však aj dĺžky a končeky, ktoré bývajú zvyčajne suchšie – doprajte im výživný kondicionér a kúru. Vlasy sa vám odvďačia hodvábne jemnou štruktúrou a dlhotrvajúcou prirodzenou farbou, ktorá má iskru.