Farby na vlasy | Konzultácia farieb

Zmena farby vlasov: Ako ďaleko až môžem zájsť?

Technicky, čiernovlásky sa môžu stať blondínkami a naopak čiernovlásky blondínami, žiaden problém. Ale mohol by takúto drastickú zmenu podstúpiť hocikto? Povieme vám, pokiaľ až si môžete posunúť hranicu možností čo sa farbenia Vašich vlasov týka

Angelina Jolie

Fotografia Angeliny Jolie ako platinovej blondínky z filmy Život alebo niečo podobné

Experti na farbenie vlasov vedú dlhé diskusie o nových trendoch vo farbení vlasov. Napriek tomu sa všetci experti medzi Los Angeles a Londýnom zhodujú v jednom: keby ste mali stupnicu od jedna do desať, nikdy by ste si nemali zmeniť vašu farbu vlasov o viac ako o dva odtiene ktoré vychádzajú z vašich prirodzených vlasov. Príkladom, ako to nerobiť, je fotografia Angeliny Jolie ako platinovej blondínky (z filmy Život alebo niečo podobné). Hviezdy budú síce pravdepodobne vyzerať dobre i s vlasmi zafarbenými takým šialeným spôsobom, ale i ony budú oveľa lepšie vyzerať s farbou vlasov, ktorá je ich prirodzenej farbe najbližšia.

Pri plánovaní kompletne nového imidžu si môžete vyberať z veľkého množstva možností. Pamätajte ale, že permanentná farba je v podstate navždy. Ak výber farby nebol tým najšťastnejším, nastane sklamanie.

Nová farba vlasov: zoznam pre každého, ktorý túži po zmene

  • Ak by ste si radi nafarbili vlasy na tmavší odtieň, môžete vyskúšať novú farbu i iný životný štýl, použitím intenzívnej tónovacej farby. V prípade, že sa vám výsledok vašej práce nebude páčiť, môžete okamžite aplikovať vlasovú kúru a niekoľko krát si umyť vlasy. Tieto prípravky vymyjú pigment a zoslabia účinok tónovania.
 
  • Ak máte v pláne stať sa blondínkou, skúška blond parochne by mal byť prvý krok a zaručený spôsob, ako si vyskúšať novú farbu. Alebo sa môžete obdivovať v blond farbe cez digitálny online web systém (http://www.frisurenstyler.net).
 
  • Veľmi krátke účesy sú výborným pomocníkom pri skúšaní nových farieb či pri iných experimentoch. Ak sa nedostaví plánovaný výsledok a konečná farba vašich vlasov vyzerá úplne inak, netreba hneď panikáriť. Veľmi kratučké vlasy sú staré ani nie pol roka, takže s opätovným a náhlym odfarbením či zmenou farby za inú, sa veľmi jednoducho vyrovnajú.
 
  • Hnedovlásky, ktoré by sa po zmene chceli podobať blondínam, by si mali byť vedomé celkového vzhľadu, ktorý so sebou blond farba prináša. Nevinnosť kučier, sexy blondínka, platinová blondínka. Blonďavé kučery sú silným signálom pre vaše okolie. Nemusíte vôbec váhať, ak je dlhý rad mužov čakajúcich na vaše áno, vaším snom. Ale ak máte rada žúry alebo vždy rozosievate slnečnú náladu, nemusíte byť nutne blondínka. Ak sa nakoniec sa pre takýto radikálny krok rozhodnete, treba mať na pamäti, že chemické farbenie vyžaduje šikovné ruky profesionála.
 
  • Skutočné blondínky nebudú mať nikdy problém s nafarbením ich vlasov na hnedo. Múžu vyskúšať jemné alebo intenzívne penové tónovanie, aby mohli zistiť, aký je život brunetky. Ale aj tu platí pravidlo, že aspoň jeden týždeň by ste mali doma použiť niekoľko tónovacích šampónov pred pravým farbením u kaderníka.
 
  • Pre hnedovlásky, ktoré už pomocou zmeny farby zistili, aké je to byť blondínkou, a teraz sa chcú opäť vrátiť k pôvodnej farbe, to môže byť trošku ťažšie. Je zložité predvídať, ako vaše skutočné vlasové pigmenty zreagovali s chemickou farbou. Ale profesionálny kaderník alebo odborník by vám mal vedieť ukázať približný výsledok zmeny odtieňa vašej skutočnej farby pri opätovnom odfarbení na blond.