Farby na vlasy | Šedivé vlasy

Mladí objavujú šedivé vlasy

Hneď ako si väčšina žien objaví svoj prvý šedivý vlas, začínajú neľútostný boj proti známkam starnutia. Avšak pozor, hviezdy ako Kelly Osbourne a Lady Gaga si zámerne farbia svoje vlasy v odtieňoch šedivej farby. Šedivé vlasy majú svoju osobitú krásu i šarm. Ukážeme vám všetky zaujímavé možnosti, ako si šedivé vlasy upraviť.

Kelly Osbourne urobila veľký rozruch, keď sa prvýkrát objavila na verejnosti so šedivými vlasmi. Lady Gaga, Marina Diamandis, Taylor Momsen a Pixie Geldof si príležitostne tiež doprajú šedivé vlasy medzi blondhnedým odtieňom. Nie ste zvedavé, prečo si mladé ženy farbia vlasy na šedivú farbu?

Šedivé vlasy a odvaha prekvapiť

Mladšie ženy, ktoré si zvolia šedivú farbu vlasov nielen rady experimentujú, ale tiež pútajú pozornosť, sú trendy a sebavedomé. A samozrejme, trendy samé nastoľujú. V týchto dňoch sa stále hovorí o tom, keď si top modelky alebo hviezdy zmenia farbu vlasov z blond na hnedú (ako Jessica Stam) alebo z tmavej hnedej na medenú červenú (ako Bérénice Bejo). Samozrejme, väčší rozruch vyvolala Katy Perry, keď prekvapila svoje okolie šmolkovo modrou farbou vlasov. Šedivé vlasy na hlavách mladých žien šokuje, nie preto, že je to šedivá farba, ale preto, že je obvykle spájaná so starnutím. Ľudia sú takí posadnutí skrývaním svojho veku a prejavov starnutia, že aj myšlienka na šedivé vlasy vyvoláva predsudky. Šedivé vlasy pútajú na mladých ženách pozornosť a vyvolávajú prekvapenie. Napokon, prečo sa trochu nepohrať a neprekonať klišé? Kelly Osbourne a ďalšie hviezdy to dokázali veľmi úspešne.

Začala sa hra v búraní konvencií: Taylor Momsen a Lady Gaga si zafarbili svoje vlasy na prirodzený odtieň sivej s jemným nádychom do blond farby. Kelly Osbourne, Pink a Marina Diamandis bojujú proti predsudkom šedivými vlasmi s babičkovským lookom s odtieňmi fialovej a ružovej, pričom ukazujú tmavé korienky vlasov s hrdosťou.

Nebojácne čelia kamerám, fanúšikom i kritike so svojimi šedivými vlasmi s farebnými akcentmi a tmavými korienkami vlasov. Sú unavené z konformity a ich vzhľad a postoj hovorí: "Je nám jedno, čo si kto myslí!“ Ženy, ktoré sa pohrávajú s farbami na vlasy sú obyčajne mladšie ročníky. Avšak, každý to môže vyskúšať. V jednom z rozhovorov, Kelly Osbourne pádne zdôvodnila, prečo sa rozhodla pre šedivé vlasy.

Kelly Osbourne experimentuje s dosť extravagantnými verziami účesov so šedivými vlasmi.  Dcéra rockovej legendy Ozzyho Osbourna prekvapila vlasmi v rôznych odtieňoch šedivej farby, od tmavej šedivej, šedivej s fialovými odtieňmi a karamelovými končekmi vlasov a svetlej šedivej farby s jemným nádychom ružovej.

Šedivé vlasy a make-up

Krátke moderné strihy vlasov ako je napr. geo strih alebo ležérne vlny vyzerajú výborne v kombinácii so šedivými vlasmi. Jednoduché účesy s rovnou ofinou alebo bob účes sú tiež skvelou voľbou pre šedivé vlasy. Make-up v žiarivých farbách pridá ten správny šmrnc k šedivému looku. Ružový alebo koralovo červený rúž a fialové alebo zelené očné tiene vyzerajú so šedivými vlasmi viac než dobre.

Pozrite sa na mladé hviezdy a modelky so „striebornými“ vlasmi.

Galéria: Hviezdy a modelky so šedivými vlasmi