Farby na vlasy | Účesy a trendy vo farbení

Lived-in farba: Hit sezóny

Keď módni blogeri a profesionálni kaderníci postujú toľko fotiek s hashtagom #livedin, znamená to, že sa zrodil nový trend. Pátrali sme, čo je za tým: čo tento fenomén predstavuje, ako vyzerá a ako si horúci trend dneška vyčaríte aj vy samy.

Už ste vyskúšali ombré, balayage a všetky ďalšie módne vychytávky? Tak dajte šancu fenoménu „lived-in“. Najpopulárnejší melírovaný štýl súčasnosti vyzerá skvele práve na blondínkach a brunetkách.  

Čo je „lived-in“ trend a prečo by ste mu mali venovať pozornosť?

Základný princíp: Farba, ktorú práve nosíte, sa oživí jemným melírom v odtieni vašej pôvodnej alebo podobnej farby. A to tak prirodzene a tlmene, že nie sú viditeľné žiadne prechody. Hoci to možno neznie ako absolútna novinka, jej tajomstvo spočíva v detailoch. Trend lived-in sa totiž podobá odrastenej farbe práve v tom, že vytvára neupravený dojem, čo  je aktuálne oveľa viac cool než precízne a jednoliato zafarbené vlasy. A pokiaľ je to aj váš štýl, mali by ste tejto inovácii rozhodne venovať pozornosť. Nečakajte na to, až vám súčasná farba odrastie, môžete ju vyčariť okamžite v najbližšom kaderníckom salóne! A mimochodom, lived-in vlasy vyzerajú najlepšie v kombinácii s ležérnymi vlnami – rovné vlasy pri korienkoch a jemne zvlnené dĺžky.  

Ako funguje lived-in farba

Najlepšie  je, ak si do vlasov necháte včleniť váš pôvodný odtieň. Celok bude potom pôsobiť maximálne prirodzene aj napriek tomu, že bude výsledkom práce zručného koloristu. Ak nemáte dostatok skúseností, oslovte profesionálneho kaderníka, ktorý vám zaručí dobrý výsledok. Technika má totiž isté úskalia a je pomerne zložitá. A zatiaľ čo samotná procedúra môže trvať niekoľko hodín, výsledok vám vydrží omnoho dlhšie. Vlasy si nebudete musieť znovu farbiť minimálne tri mesiace.  

Ako na to: začnite tým, že zistíte presný odtieň prirodzenej farby vašich vlasov. Mnohé ženy po niekoľkoročnom testovaní nových trendov a pravidelnom melírovaní už ani presne nevedia, ako pôvodne vyzerala. Je to však základ pre nasledujúci proces. Kaderníci majú skúsené oko a pôvodný odtieň blond alebo hnedej sú schopní spoľahlivo rozpoznať. Tip: Najlepší spôsob, ako identifikovať prirodzenú farbu, je prezrieť korienky vlasov na dennom svetle. Keď ju objavíte, kaderník vám najskôr nafarbí korienky v prirodzenom tóne. Potom ten istý tón nanesie aj na vybrané pramienky v celej ich dĺžke. A aby dosiahol sofistikovaný výsledok tón v tóne, ďalšie pramienky zafarbí o niečo svetlejším odtieňom. Lived-in farba vyzerá ešte prirodzenejšie, ak majú pramienky rôznu dĺžku a hrúbku. Výhodou tohto trendu je, že sa nemusíte obávať odrastajúcich korienkov. Základom je totiž pôvodný odtieň vlasov a preto sa aj v dlhšom časovom horizonte vyhnete neželaným farebným kontrastom. Pramienky tón v tóne navodzujú moderný efekt, ktorý vydrží týždne či mesiace.      

Zistite, ktoré krásky už stavili na prirodzenosť a aký môže byť lived-in look univerzálny:

Lived-in farba