Styling | Zima

Penová farba: Najjemnejšia medzi farbami

Chceli by ste zmeniť farbu vlasov? Permanentné farby na vlasy sú zaručenou voľbou. V prípade, že dávate prednosť farbeniu vlasov doma, mali by ste zvoliť čo najjednoduchší spôsob farbenia. Pri farbení vlasov by nemal vzniknúť neporiadok a farba by vám z vlasov nemala stekať. Napokon by mal byť výsledok farbenia prirodzený žiarivý a rovnomerný. To všetko môžte dosiahnuť pomocou penovej farby, ktorej použitie nevyžaduje žiadne extra zručnosti.

penová farba vlasov

Farbenie vlasov pomocou penovej farby je bezstarostné a jednoduché! No i napriek tomu si radšej dajte na ramená uterák

Farbenie vlasov doma môže byť zradné. Musíte byť poriadne zručná, aby ste pri aplikácii farby dosiahli aj na jemné vlasy na krku, nehovoriac o možných farebných škvrnách na kachličkách v kúpelni...

Použitie penovej farby bude pre vás potešením. Aplikujte penu tak ako šampón. Pena je k pokožke hlavy jemné, príjemne vonia (neobsahuje amoniak), nesteká a zostane na mieste, kde ste ju aplikovali. A ešte k tomu zafarbí vlasy rovnomerne a dokonale prekryje šediny.

Nepomýľte si však penovú farbu s penovým tónovačom na vlasy. Pigmenty v penových tónovačoch pôsobia iba na vonkajšiu stranu vlasov a obalia ich farebným filmom, ktorý sa z vlasov rýchlo vymyje. Tónovanie vlasov pomocou peny nevydrží dlhšie než 6 umytí. Penové tónovače vám tiež neprekryjú šedivé vlasy. Skutočné farby na vlasy, aj tie penové, si vyžadujú zmiešať dve zložky. Vďaka tomu rozpoznáte rozdiel medzi farbou a tónovačom. Na rozdiel od tónovacej peny, penová farba na vlasy preniká hlboko do vlasov a vydrží vám o to dlhšie, o čo viac ju necháte pôsobiť. Penová farba navyše dokonale kryje šediny.

Jednoduchá aplikácia penovej farby:

Dôležité informácie o penovej farbe:

  • Neuchovávajte ju na nevhodnom mieste. Vždy používajte celé balenie penovej farby. Pre veľmi dlhé vlasy použite dve balenia.
  • Neodkladajte si zvyšky farby na neskôr. Keď sa raz farba zmieša, musí byť použitá.
  • Dodržujte dobu pôsobenia. Proces farbenia má niekoľko krokov. S výsledkom farby vlasov nemusíte byť spokojná v prípade, že si farbu zmyjete priskoro.
  • Vlasy si možno zosvetliť (až na perlovú blond) pomocou zosvetľovača na vlasy. Rovnako si môžete vlasy stmaviť na orieškovo hnedú, čokoládovo hnedú alebo si dopriať čiernu hrivu.
  • Dávajte pozor na radikálnu zmenu farby vlasov. Väčšina žien vyzerá perfektne, keď si svoju prirodzenú farbu zmenia maximálne o dva až tri odtiene
  • Pred farbením si vlasy neumývajte. Prirodzený maz chráni pokožku hlavy i vlasy pred chemikáliami vo farbách na vlasy.
  • Farbené vlasy zostanú dlhšie krásne ak použijete šampón alebo kondicionér na farbené vlasy. Tieto produkty dodajú vašim vlasom extra ošetrenie a udržujú farbu jasnú a žiarivú aj po mnohých umytiach.
Objavte: Zima