Styling | Dlhé vlasy

Swag je späť! Stupňovitý look pre dlhé vlasy

V novom roku sa máme na čo tešiť – rúti sa na nás „swag“! Nová variácia legendárneho swagu zahŕňa hustú ofinu a pružné vlny. Tento cool účes je v súčasnosti medzi hviezdami skutočným hitom a udomácnil sa aj na pouličnej scéne. Pravda je, že postupný strih vyzerá skvele na každom a nevyžaduje takmer žiadny styling.

Zabudnite na „lob“, „wob“ aj na účes po plecia: vyskúšajte „swag“! A čo to vlastne  je? Nejde o slangový výraz mladých z roku 2011, ale o účes pre rok 2016, ktorý musíte mať!

Čo je „swag“?

Je to akási obmena klasického shagu (výrazne odstupňovaný strih s ofinou a kratšími vrchnými vlasmi), no tento cool účes má svoje vlastné pravidlá. Objemnejší, kučeravý a veľmi ležérny: Trendy strih na rok 2016 vie, čo je to štýl. Aj v tomto prípade sú charakteristickým znakom postupne zostrihané vlasy. Ďalší prvok: dlhá ofina a mäkké vlny. Strih „shag-swag“ funguje s dlhými aj krátkymi vlasmi, no absolútne neprehliadnuteľný bude, ak vaše pramene siahajú nižšie než po ramená (ako sme to videli na Lindsey Wixson).  

Komu pristane „swag“?

Michelle Williams sa rozlúčila so svojím svetoznámym krátkym pixie a teraz nosí swag.

Vážne, každý môže nosiť swag! Stačí prispôsobiť dĺžku ofiny proporciám vašej tváre – to je recept na jedinečný „wow“ look! Dokonca aj okrúhle tváre (ako Michelle Williams), ktorým bohatá ofina swagu zvyčajne príliš nepristane. Jednoducho si ofinu upravte diagonálne do strany, alebo ju rozdeľte v strede ako oponu a nechajte ubiehať doľava a doprava (ako na fotke). Aj v prípade jemnejších, redších vlasov by ste mali radšej zvoliť strih ofiny prehodenej smerom do strany, tak vám totiž nevezme príliš veľa objemu zo zvyšku vlasov.  

Ako funguje „swag“?

Dakota Johnson nosí jemnú verziu swagu s polodlhými vlasmi.

Kľúčom k úspechu účesu „swag“ je strih! Pri takomto postupnom strihu sa odstupňovanie pramienkov robí nožom alebo prestrihávacími nožničkami so zúbkovanou hranou. Najlepší výsledok dosiahnete, ak budú vlasy strihané v suchom stave. Je to dôležité hlavne pre odhad a tvarovanie toho, akým spôsobom budú vlasy v účese padať a tiež pre stanovenie dĺžky ofiny.

Povedzte posledné zbohom tupým strihom, rovným a čistým líniám – swag totiž žije na úplne inej, pružnej a roztopašnej vlne. Výraznejšie oddelenie jednotlivých stupňov nie je treba, nechajte ich mäkko splývať jeden do druhého. Ofina by určite mala byť bohatšia a mala by sa postupne zvažovať do strán.  

Ten pravý styling účesu „swag“

null

Freja Beha Erichsen nosí dlhú, kučeravú verziu swagu.

Áno, toto je presne taký jednoduchý účes ako aj vyzerá. Vstaňte, trochu ho našuchorte a ste pripravené vyraziť! Presne to robí swag neodolateľným. Postupne zostrihaný zvlnený strih s ofinou nám umožňuje cítiť sa slobodné a nezávislé – ďaleko od akýchkoľvek stylingových pravidiel. Stačí vyskočiť z postele a okamžite vyzeráte skvele!

Ak však máte čas a chuť na trochu zložitejšiu úpravu, swag je pripravený. Môžete vyskúšať napr. divoký rockerský štýl à la Freja Beha Erichsen.

Ako na to: Do uterákom vysušených vlasov aplikujte trochu spreju s obsahom soli a vyfúkajte si vlasy v predklone. Vzduch z fénu by však nemal byť príliš horúci, vlažnejší dodá vašim vlasom príjemnú štruktúru. Obzvlášť dobrý tvar a objem dosiahnete tak, že si vlasy ešte dotvarujete prstami. Pozor, nezabúdajte na ofinu!

V prípade, že jemné vlny nie sú na vás dosť divoké, siahnite po kulme. Na záver si ale kučery rozčešte, aby ste získali požadovaný objem.