Styling | Dlhé vlasy

Bezstarostné leto: 5 rýchlych účesov pre dlhé vlasy

Je úprava dlhých vlasov zložitá a časovo náročná? Nemusí to tak byť! Predstavíme vám päť ultra rýchlych lookov, vďaka ktorým budete vyzerať štýlovo a to za menej ako 10 minút. Účesy, ktoré sa češú takmer samy: Sexy mokrý look, trendy zastrčené vlasy alebo cop s lesklými pruhmi - minimálne úsilie, maximálne výsledky!

Už meškáte a vaše vlasy nemáte stále pod kontrolou? Nestresujte sa, máme pre vás riešenie: Ultra rýchly styling. Vďaka nemu môžete zostať v posteli ešte o chvíľu dlhšie! Vezmite si napríklad účes s mokrým efektom – look začesaný dozadu, mokré vlasy ozdobené čelenkou alebo pramienky nad čelom upravené do lesklých pruhov. Ak na styling vlasov máte minimum času, účesy s použitím gélu sú garanciou okamžitého efektu. Nekomplikované a ležérne riešenie pre dobrú náladu! A k nim pridáme aj pár rýchlych účesov na suché vlasy.    

Päť spôsobov, ako si upraviť vlasy za menej než 10 minút – poďme na to, čas beží:

1. Rýchly styling s mokrým efektom

Mokrý look je naozajstná „rýchlovka“ – osviežujúci vzhľad jednoduchý na úpravu, ktorý pristane naozaj každému! Hlavná výhoda: Vlasy pôsobia ako mokré, hoci v skutočnosti sú suché.

Ako na to: V prstoch si rozotrite gél o veľkosti vlašského orecha a rovnomerne ho naneste do vlasov až po úroveň uší. V prípade potreby použite ďalšiu dávku gélu, prečešte a na záver zafixujte lakom.

2. Okamžite krásna vďaka pružnej čelenke

Rýchle účesy pre dlhé vlasy

Módna a neuveriteľne praktická: Pružná čelenka je skutočne všestranným stylingovým pomocníkom.

Pružná čelenka - doplnok symbolizujúci 90. roky sa už minulý rok s veľkou pompou vrátil na naše hlavy! A keďže vlasy sa vďaka nej upravujú takmer samy, v nasledujúcej sezóne si ju v našej výbave ešte ponecháme. Či už sú základom ležérne plážové vlny alebo vypnutý look, táto cikcaková vychytávka urobí s každým účesom zázraky – stačí len pár minút. Náš tip na ultra rýchly styling: Neupravené vlny s mokrými korienkami!

Ako na to: Do uterákom vysušených vlasov aplikujte sprej s obsahom soli a na korienky naneste gél vo veľkosti lieskového orieška. Na hlavu si nasaďte pružnú čelenku a posuňte ju trochu smerom dozadu. Účes nechajte prirodzene uschnúť na vzduchu. Hotovo!

3. Originálny a rýchly cop s lesklými pruhmi

Rýchle účesy pre dlhé vlasy

Tento cop s nevšedným prvkom si vyčaríte aj v najväčšom časovom strese.

Jednoducho sofistikovaný: Ak hľadáte nenáročný a praktický účes, väčšinou skončíte s vlasmi zopnutými do copu. Aby ste starú známu klasiku trochu osviežili, skúste ho ozvláštniť zaujímavým prvkom nad čelom! Pssst: Výsledok pôsobí omnoho zložitejšie, než v skutočnosti je.

Ako na to: V prstoch si rozotrite štedrú porciu gélu a votrite ho do vlasov od korienkov až po končeky. Nad čelom oddeľte dva pramienky a rozdeľte ich cestičkou v strede alebo na strane. Zvyšok vlasov zopnite do strohého copu. Dva voľné pramienky uhlaďte a upevnite každý na jednej strane. Konečná úprava: Vďaka laku si účes udrží požadovaný tvar. 

4. Trendy zastrčené vlasy za pár sekúnd

Rýchle účesy pre dlhé vlasy

Jednoducho stiahnuť i okamžite rozpustiť: Vlasy zastrčené v šatke sú letným hitom!

Módny look so zastrčenými vlasmi nevyžaduje žiadne skúsenosti so stylingom! Jednoducho si vlasy zastrčte do roláku alebo za golier kabáta (sezóna jeseň/zima). V lete si tento aktuálny štýl vytvoríte s malou obmenou v podobe ľahučkej a vzdušnej šatky.

Ako na to: Rozdeľte si vlasy v strede a hladko ich začešte dozadu. Uviažte si šatku okolo krku aj okolo vlasov (uzol umiestnite vzadu na krku) a vlasy nad ňou mierne vytiahnite, aby ste účesu dodali objem.

5. Slučka z vlasov jedným ťahom

Rýchle účesy pre dlhé vlasy

Hotové za okamih a vydržia celý deň: Vlasy upevnené do nízkej slučky.

Kráľom rýchlych a nekomplikovaných účesov je určite vlasová slučka. Niekoľko odstávajúcich pramienkov dodá tomuto stylingu trendy nedbalý šarm. Palec hore!

Ako na to: Stiahnite si vlasy a zatočte ich do voľnej slučky nízko nad krkom. Dovoľte niekoľkým pramienkom voľne odstávať, vyčaríte si tak nedokončený look. A môžete vyraziť von!