Styling | Trendy účesy pre mužov

Muži so zosvetlenými blond vlasmi

Niektorým mužom sa zapáčilo zosvetlenie vlasov na blond odtieň. Ukážeme vám, že aj slávni muži podľahli tomuto looku a zosvetlili si buď niekoľko prameňov alebo celé vlasy. Poskytneme aj niekoľko tipov tým z vás, ktorí ešte len uvažujú, že by blond trendu dali šancu.

David Garret je po celom svete známy svojim talentom a schopnosťami, vďaka ktorým vyniká v hre na husliach. Ďalším poznávacím znakom tohto umelca je zmysel pre štýl. Hustá blonďavá hriva nepredstavuje iba dôležitú súčasť jeho imidžu, je aj objektom závisti a uznania mnohých žien. Huslista priťahuje pozornosť dĺžkou vlasov a predovšetkým ich blond odtieňom. Len málo mužov má takú odvahu experimentovať s výraznou zmenou farby či účesu ako práve David Garret.   

Muži, ktorí sa rozhodli zosvetliť si vlasy na blond, vysielajú dva signály: 1. Sú sebavedomí a smelí; 2. Vychutnávajú si pozornosť. Blond odtieň totiž priťahuje pohľady omnoho viac, než hnedá farba, čo v prípade mužov platí dvojnásobne. Blond vlasy im dodávajú nádych otvorenosti a auru mladých, svetlovlasých princov. V predstavách mnohých sa blond odtieň spája s mladosťou a bezstarostným životom na pláži. Faktom zostáva, že týmto mužom značne záleží na tom, ako vyzerajú – inak by ich totiž odfarbovanie vlasov ani nenapadlo.    

Svetlá blond má aj v mužskom podaní mnoho odtieňov

Muži so zosvetlenými blond vlasmi

Návrhár Henry Holland (vľavo), spevák Nick Carter (v strede) a hráč futbalu Philippe Mexes (vpravo) s blond prameňmi

Podľa toho, aký je váš prirodzený odtieň vlasov, budú výsledky farbenia výraznejšie alebo menej viditeľné. David Garret si vrchnú vrstvu zafarbil pomerne výrazným odtieňom žltej blond. Kontrast, ktorý tým vznikol v porovnaní so zvyškom vlasov, je neprehliadnuteľný. Naproti tomu pramene v karamelovej blond návrhára Henryho Hollanda sú menej nápadné, pretože výborne ladia s pôvodnou farbou jeho vlasov. Zapamätajte si: Ak je váš prirodzený odtieň tmavý, zosvetlenie na blond bude pôsobiť veľmi nápadne. Po návšteve kaderníka začnú vytrvalo vyrastať tmavé korienky, ktoré budú výrazne kontrastovať so svetlou plochou. Spevák Backstreet Boys Nick Carter (svetlohnedé vlasy) a francúzsky futbalový hráč Philippe Mexes (tmavohnedé vlasy) si vlasy ozvláštnili blond melírom. Pruhy ich obohacujú o zaujímavé odlesky a prechod z tmavej na svetlú jasne vystupuje do popredia.