Styling | Penové tužidlo

Penové tužidlo – viac ako len stylingový prípravok

Okrem toho, že robí vlasy viac „zvládnuteľnými“, ponúka penové tužidlo dlhý zoznam výhod. Chráni vlasy pred vonkajším prostredím, pripravuje vlasy pre styling a taktiež pomáha udržať tvar účesu. Spoznajte stylingový a ochraňujúci zázrak!

Krásne tvarované a pružné kučery, zložito vyzerajúce vyčesané vlasy s bohatým objemom a špicaté účesy na chlapca už viac nie sú otázkou šťastia a trpezlivého stylingu. Pokiaľ hľadáte lojálneho spojenca pre styling, to čo potrebujete je penové tužidlo. Váš inteligentný spojenec, ľahký ako pierko, nesklame vaše požiadavky pokiaľ ide o poskytovanie lesku, výživu, ochranu a individuálnu starostlivosť.

Aj málo penového tužidla prejde dlhú cestu

Vaše vlasy nepotrebujú väčšie množstvo tužidla ako je veľkosť liekového orecha alebo tenisovej loptičky. Viac tužidla väčšmi nepomôže. Jednoducho nanesiete malé množstvo tužidla do uterákom presušených vlasov a necháte ho robiť zázraky.

Penové tužidlo: viac objemu, viac pevnosti účesu, viac štýlovosti

Váš dobrý stylingový spojenec, je tu stále pre vás, keď ho potrebujete a nikdy vás nezradí! Spoľahnite sa na trvalú pomoc svojho spojenca, spoľahnite sa na tužidlo! Vyčesané vlasy majú objem a držia svoj tvar, ofina sa nadvihne, špicaté, na krátko vystrihané vlasy nepadajú a nestrácajú objem a prstencové (mokré) vlny sa ohýbajú v lesklom „vlnopáde“. Pokiaľ chcete na hlave nosiť ozdoby vlasov, potom určite používajte tužidlo. Pomáha upevniť ozdoby, sponky do vlasov a čelenky ostanú na svojom mieste.

Penového tužidlo pre zväčšenie objemu aplikujte iba tam, kde je to potrebné, alebo, kde chcete vytvoriť extra objem. Množstvo o veľkosti golfovej loptičky je dostačujúce na posilnenie vlasov pri korienkoch. Naneste tužidlo pre zväčšenie objemu o veľkosti tenisovej loptičky po celej dĺžke vlasov, napríklad pre postupne zostrihané dlhé vlasy.

Tužidlo môže obsahovať aj vzácne oleje ako napríklad arganový olej, ktorý vo vlasoch docieli vláčnu jemnosť a udrží v nich potrebnú vlhkosť. V takomto prípade je váš štýlový spojenec zároveň i kondicionérom.

Penové tužidlo: okúzľujúce kučery alebo vlny

Ak chcete na svojej hlave vytvoriť pekné kučery alebo štýlový vodopád vĺn, siahnite po špeciálnom tužidle na kučeravé vlasy. Naneste penové tužidlo do uterákom presušených vlasov a jednoducho ich nechajte vyschnúť, alebo použite fén s difuzérom. V prípade, že sa rozhodnete vaše rovné vlasy premeniť na kučery alebo vlny, alebo ak sa rozhodnete dodať vašim, už existujúcim kučerám, viac pružnosti a tvaru, jednoducho naneste tužidlo o veľkosti tenisovej loptičky na spodnú časť vašich vlasov. Potom si vlasy vysušte, ale tak, aby ostali vlhké. Zatočte vlasy do natáčok a nahrejte ich fénom. Pred odstránením natáčok nechajte vlasy vychladnúť. Pre formovanie kučier alebo vĺn použite radšej svoje prsty a než kefu. Závisiac podľa vášho účesu (vlny, kučery), môžete namiesto prstov taktiež použiť hrebeň so širokými zúbkami.

Penové tužidlo: Podpora štýlu a ochrana pred teplom

Váš stylingový spojenec je veľmi schopný všeumelec. Okrem individuálnej stylingovej podpory tužidlo taktiež ponúka neustále dôležitú ochranu pred teplom, takže s jeho pomocou fénovanie vaše vlasy nezničí. Kondicionéri obsiahnuté v tužidle dodajú vašim vlasom lesk, vďaka nim sa budú vlasy ľahko česať a tvarovať. No a ďalšou výhodou penového tužidla je prevencia pred statickou energiou.

Penové tužidlo: špeciálna starostlivosť pre špeciálne požiadavky

Potreby zafarbených vlasov sú iné ako potreby vlasov nefarbených. Preto je k dispozícii pre farbené vlasy špeciálne penové tužidlo s UV ochranou, ktoré udržiava farbu a chráni pred teplom. Tento typ tužidla predchádza vyblednutiu farieb. Šedivé vlasy majú tiež svojho stylingového pomocníka. Penové tužidlo určené pre šedivé vlasy obsahuje pigmenty, ktoré zabraňujú alebo eliminujú v šedivých vlasoch nežiaduci žltastý nádych. Spoľahnite sa na schopnosti stylingoveho tužidla, dodá objem akémukoľvek typu vlasov a taktiež dodá jemným vlasom väčšiu ohybnosť a mastným vlasom sviežosť a ľahkosť.