Styling | Šedivé vlasy

Čo robiť s prvými šedivými vlasmi?

Ako hovorí staré príslovie, tam, kde si vytrhnete jeden šedivý vlas, tam vám narastie ďalších sedem. Vytrhávanie depigmentovaných vlasov naozaj nie je najlepším riešením, ako sa ich zbaviť. Šedivých vlasov váš totiž jednoducho a rýchlo zbavia moderné techniky farbenia vlasov.

Prvé šediny

Šedivé vlasy sa dajú skryť rôzne, tónovaním, farbením, alebo melírom.

Genetické faktory ovplyvňujú, kedy vaše telo prestane produkovať vlasové pigmenty. Niektorí ľudia si objavia svoj prvý biely vlas už v 20-tich rokoch, iní si prirodzenú farbu svojich vlasov udržia do vysokého veku.

Vedci sa snažia už dlhšiu dobu zistiť, prečo naše vlasy šedivejú a akú úlohu v tomto procese depigmentácie vlasov hrá stres. Vo výnimočných prípadoch môžu choroby či drogové odvykacie kúry urýchliť proces šedivenia vlasov.

So správnym tónovačom môžu byť prvé šedivé vlasy aj posledné

Pár bielych prameňov môže vyzerať pekne, najmä ak máte popolavú blond. V opačnom prípade kombinácie bielych pramienkov s tmavými vlasmi sa o trendy looku hovoriť nedá. Biele vlasy sú navyše omnoho nápadnejšie, ak sú v širokých prameňoch. Naučíme vás, ako sa brániť proti šedivým vlasom. 

Sedem tipov: Zbavte sa prvých šedivých vlasov

  • Blondínky nemajú veľa dôvodov, prečo sa prvých šedivých vlasov obávať, pretože v ich prípade sú len ťažko rozpoznateľné. Pokiaľ je bielych vlasov málo a sú ďaleko od seba, tento problém poľahky vyriešite melírom či tónovaním. 
  • Melír v rôznych tónoch popolavej blond je najlepším riešením pre viac viditeľné pramene bielych vlasov. To potlačí možný žltkastý nádych vlasov a nebude to viesť k nápadnému rastu korienkov. Takýmto spôsobom nebudete musieť svoju farbu často upravovať.
  • Repigmentačné kúry pomáhajú obnoviť prirodzenú stredne blond alebo hnedú farbu vlasov. Vďaka vlasovej kúre vlasové pigmenty vyplnia pigmentové medzery v bielych vlsoch a pomáhajú navrátiť prirodzenú farbu vašim vlasom. Bohužiaľ, takéto repigmentačné vlasové kúry nevykazujú výsledky v prípade prirodzenej svetlej blond, červenej alebo čiernej farby.
  • Všeobecne platí, že intenzívne tónovanie prekryje až polovicu šedivých vlasov. Pamätajte na to, že biele vlasy absorbujú viac umelých pigmentov ako prirodzene pigmentované (nešedivé) vlasy. Pre dosiahnutie stredne hnedej farby by ste mali začať experimentovať s tmavo blond tónovacou farbou. Pravidelné umývanie vlasov šampónom výsledné odtiene tónovania rýchlo vymyje, preto je dobré použiť ho len ako prostriedok na dosiahnutie tmavšej farby vlasov. 
  • Pre kompletne šedivé vlasy odporúčame úplné zafarbenie vlasov v odtieni, ktorý je len o niečo svetlejší ako bola vaša prirodzená farba v mladšom veku. Takýto postup zjednotí farbu vašich vlasov a vyhnete sa výrazným odrasteným korienkom.
  • Veľmi pohodlným spôsobom na udržanie farby vlasov sú domáce produkty. Môžete použiť jednu z nových bezamoniakových penových receptúr, ak si nie ste úplne istá tónovačmi. Penové farby zjednodušujú farbenie vlasov a začiatočníci a ženy so šedivmi vlasmi sú schopné dosiahnuť veľmi dobré výsledky.
  • Ak použité prírpavky na farbenie vlasov neprekryli vaše šedivé vlasy, potrebujete špeciálnu starostlivosť o vaše vlasy. Šampóny a kondicionéry pre farbené vlasy na bielu alebo platinovú blond farbu dodajú vlasom lesk a ochranu pred žltkastým nádychom. 
Objavte: Šedivé vlasy