Styling | Kučery

Účes mesiaca: vzdušné vlny Cindy Crawford

Vzdušné vlny sú súčasťou trendy účesov už dlho. Nedávno nás Cindy Crawford zaujala svojou modernou verziou tohto klasického účesu. Tešte sa na niekoľko tipov ako dodať vašim vzdušným vlnám špeciálnu príťažlivosť.

Niet pochýb o tom, že i vo veku 45 rokov je Cindy Crawford jedna z najkrajších žien showbiznisu. Nedávno, počas návštevy šou Cirque du Soleil v spoločnosti celej svojej rodiny, opäť raz ukázala svoj šarm a štýl, ktorý z nej v 90.rokoch vytvoril supermodelku. Taktiež sme obdivovali jej výnimočne krásne vzdušné vlny. Jej vlasy pôsobili uvoľnene ale zároveň vznešene vďaka dostatočnému objemu pri korienkoch vlasov, ľahkým vzdušným vlnám a hodvábnemu lesku. Vzdušné vlny sú vhodné ako na voľný čas, tak do práce či na slávnostné príležitosti.

Vzdušné vlny nie sú ničím novým. Boli trendom v 80. rokoch a nikdy nevyšli z módy. Vtedy boli vzdušné vlny a kučierky vyčesávané dohora a spevňované množstvom laku na vlasy. Ako Cindy Crawford dokázala, súčasná, nová verzia vzdušných vĺn je omnoho viac prirodzenejšia.

Vzdušné vlny Farrah Fawcett

Farrah Fawcett s divokými, vzdušnými vlnami, bola ikonou krásy 80. rokov.

Na vytvorenie krásnych vzdušných vĺn potrebujete fén a okrúhlu kefu na vlasy. Taktiež potrebujete trocha vytrvalosti. Používanie oboch pomôcok naraz si vyžaduje určitú zručnosť, ale príprava účesu nezaberie veľa času. Pre vytvorenie účesu by vaše vlasy mali dosahovať dĺžku aspoň po ramená a mali by byť nepravidelne prestrihané. Vaše vlasy predvedú svoj prirodzený lesk, ak ich budete pravidelne ošetrovať vlasovými prípravkami a používať ochranu pred teplom, pred tým ako začnete s fénovaním. Ošetrenie s prípravkami s jasným alebo matný leskom dodá vlasom príťažlivosť a oslní krásnymi lesklými odrazmi svetla. Nižšie v texte nájdete náš jednoduchý návod k tomu ako si vytvoriť vzdušné vlny.

Všetko čo potrebujete na tvorbu vzdušných vĺn:

Fén na vlasy, veľká okrúhla kefa, penové tužidlo pre zväčšenie objemu a lak na vlasy.

Postup úpravy vlasov:

1. Predtým ako začnete vlasy rozčesávať hrebeňom, votrite do nich penové tužidlo pre zväčšenie objemu, potom použite fén na vlasy a to pokým vaše vlasy nebudú mierne vlhké.

2.Pripojte k vášmu fénu difuzér a pokračujte vo fénovaní vlasov s tým, že počas sušenia prečesávajte vlasy okrúhlou kefou na vlasy. Najprv tvarujte kefou vlasy pri krku a to od korienkov smerom ku končekom vlasov. Kefou prečešte zospodu každý jeden prameň vlasov v okolí krku. To dodá vašim vlasom väčší objem a vytvorí mierne dovnútra stočené vlny.

3. Prečesávajte pramene predných vlasov pramene okrúhlou kefou od korienkov až po končeky. Tentokrát použite kefu na pramene vlasov zvrchu.  

4. Individuálne pramene zvýraznite ich natočením na kefu počas fénovania. To vytvorí medzi vlnami niekoľko kučier.

5. Vlasy jemne prehrabte prstami a aplikujte lak na vlasy pre spevnenie účesu.

Odkazy (pre tvorbu vzdušných vĺn)

Základy sušenia od Lauren Conrad >> thebeautydepartment.com