Styling | Kučery

Ako vytvoriť dokonalý kučeravý účes

Či už preferujete romantické, sofistikované alebo trendy účesy, kučery môžu byť ich súčasťou. Modelky svetových designérov to dokazujú na módnych prehliadkach. Kučeravé vlasy hviezd ako Sarah Jessica Parker alebo Nicole Kidman dokazujú, aké sú kučery trendy a očarujúce. Prezradíme vám najdôležitejšie pravidlá úpravy kučeravých vlasov. Zaručia, že vždy budete mať perfektné kučery.

Kučeravé vlasy

Kučeravé vlasy – prirodzené sú najlepšie!

Väčšinu žien prepadne panika, keď si spomenú na svoje prvé skúsenosti s kučerami. Štrnásť ročné dievčatá snívajú o krásne mäkkých kučerách, navštívia kaderníka, ktorému povedia, že chcú veľmi jemnú trvalú. Salón však opúšťajú po niekoľkých hodinách s pudlíkom na hlave. Zatiaľ čo suché naondulované vlasy vyzerali veľmi lacno, skutočná mora začne po prvom umytí vlasov. Po všetkých problémoch s trvalou vo vlasoch, až po umytí prichádza nepríjemné zistenie, že takéto vlasy sa v snahe vytvoriť z nich účes, premenia na tvrdé a neforemné pramene. Netrvá to dlhšie než tri týždne a vlasy začnú strácať výživu a doslova vädnú.  Poradíme vám, ako namáhané vlasy uzdraviť a dodať im to, čo potrebujú …

Kučery naveky? Trvalé sú dnes omnoho jemnejšie

Trvalé ondulácie sú späť. Nové zloženie prípravkov s obsahom derivátov cukrov alebo aminokyselín vytvoria omnoho jemnejšie kučery a nezaťažujú vlasy. Moderné trvalé umožňujú vytvorenie malých kučierok tak, ako aj veľkých zatočených kučier. Avšak chemické prípravky na vlasy vám pri vytváraní krásne padajúcich kučier veľmi nepomôžu. Rovné vlasy by mali byť natáčané na relatívne pevne na malé natáčky na trvalú (menšie než 0.8 cm v priemere) aby ste dosiahli aspoň nejaké kučery. Keď vlasy vyschnú, takýto styling vám vždy vytvorí skôr kučery, než jemné vlny. Aby ste z trvalej vytvorili mäkké padajúce a veľké vlny, nemáte inú možnosť ako natočiť vlasy na veľké natáčky alebo vlasy vyfénovať pomocou veľkej okrúhlej kefy na vlasy.

Kučery áno - chémia nie

Ak chcete mať dnes vlnité vlasy a zajtra zase vlasy rovné mali by ste sa rozhodnúť pre dočasné riešenie ako natáčky, papiloty alebo kulma. Natáčky so suchým zipsom sú obzvlášť vhodné, pretože k nim nepotrebujete žiadne ďalšie fixačné potreby. V obchodoch dostupné natáčky so suchým zipsom existujú v niekoľkých veľkostných variantoch od jedného až po sedem centimetrov v priemere. Môžete ich použiť na vytvorenie malých kučierok, alebo bohatých vĺn. Nahrievané natáčky so zamatovým povrchom sú tiež vhodnou voľbou. Sami udržujú teplo, takže stačí, ak na ne vlasy zatočíte a upevníte ich sponkami. Potom už musia len vychladnúť. Papiloty sú zložené z ohybnej peny. Sú ideálne na vytvorenie malých kučeravých prstencov a kučier pripomínajúcich vývrtku. Pomocou kulmy na vlasy si môžete dopriať akékoľvek veľkosti kučier, od jemných vĺn až po najmenšie kučierky.