Styling | Šik účes

Začína sa plesová sezóna – dámy, pripravte sa!

Dokonale padnúce šaty v tom správnom trendy štýle musí mať každá žena, ktorá sa chystá na ples. Okrem toho je však nutné vybrať aj ten správny účes. Máme pre vás niekoľko tipov na plesové účesy, s ktorými zažiarite.

Čo sa nosí?

Aj spoločenské účesy podliehajú módnym trendom a pravidlám. Za vzor si môžete vziať hviezdy, ktoré sa predvádzajú na rôznych večierkoch a (nielen) filmových udalostiach. Schwarzkopf profesionáli pre vás tento rok pripravili ukážku top účesov na ples. Vyberte si účes, korý sedí typu vašich vlasov a hodí sa k vašej tvári i šatám.

Osviežujúci a mladistvý look

Hravosť v kombinácii s eleganciou nikdy neuškodia. Naopak! Krásne oživia váš outfit. Zapletané vlasy patria medzi večerné účesy, ktoré si obľúbili mladšie, ale i zrelšie dámy.

Brooklyn Decker
© Getty Images

Brooklyn Decker umelecky omotala niekoľko vrkôčikov okolo hlavy

Dovolené sú všetky druhy zapletaných vrkočov -  či už klasický, alebo tzv. rybí vzor s cestičkou nabok, na stred, či žiadnou.

Veľmi efektné sú zapletané účesy už od korienkov vlasov, postupne priberané pramene vlasov končiace prehodené cez rameno.

Zapletané účesy na ples môžete doplniť šperkom, či jemnou kvetinou – všetko ale zlaďujte so šatami. Ak sú príliš výrazné, postačí ak bude váš účes jednoduchší. 

>> Prečítajte si viac

Falošný bob stále v kurze

Rady by ste si na plese vyskúšali kratší elegantný účes bez strihania? Falošný bob je riešenie veľmi obľúbené aj medzi celebritami.

Nikki Reed
© Getty Images

Falošný Bob Nikki Reed vyzerá skvelo z každého uhlu

Ako na to: Vzadu na hlave si vlasy zatočte smerom dovnútra. Vzniknutý uzol upevnite vlásenkami tak, aby ich nebolo vidieť.V prípade, že máte dlhšie vlasy môžete vytvoriť falošný bob aj takto: zopnite si vlasy do copu a posúvajte gumičku dolu ku končekom vlasov. Potom zahnite vlasy dovnútra a upevnite koniec copu vlásenkami. Opäť tak, aby ich nebolo vidieť.

Pre ležérny, jemne romantický vzhľad môžete nechať niekoľko prameňov vlasov voľne vpadať v okolí tváre.

 >> Prečítajte si viac

Drdol – nestarnúca klasika

Jennifer Love Hewitt
© Getty Images

Jennifer Love Hewitt vyzerá úžasne s obrovským drdolom. Vlasy má začesané dozadu, takže môžeme obdivovať jej peknú tvár.

Elegantný, romantický, ale tiež sexy i nevinný, aj taký môže byť drdol - populárny účes na ples. Ak je posadený nízko na zátylku, vyzerá klasický drdol noblesne. Drdol vysoko na hlave, upravený do mierne rozstrapateného štýlu, vytvára mladistvý a moderný vzhľad. Môžete si ho dopriať aj úplne nízko pri zátylku s cestičkou nabok, či bez nej.

Úprava drdolu je jednoduchá - vlasy mierne natupírujte a začešte späť do copu. Otočte cop okolo niekoľkokrát a upravte ho do špirály. Na fixáciu drdolu použite sponky a lak na vlasy, aby sa dokonalý účes nerozpadol.

>> Prečítajte si viac

Drdol aj pre kučeravé vlasy:

Jessica Chastain
© Getty Images

Jessica Chastain nám ukázala ďalší romantický look. Jej vlnité vlasy sú zopnuté do nedbalého, nedokončeného drdolu na krku.

Nedbalý, nedokončený drdol pri krku pôsobí romanticky a ľahko ležérne. Kučeravým vlasom tento večerný účes skutočne pristane.

Ako na to: Na vlasy naneste penové tužidlo pre kučeravé vlasy. Použite kulmu s veľkým priemerom alebo veľké natáčky na vytvorenie vĺn (ak nemáte bohaté, kučeravé vlasy). Natočte tenké pramene vlasov pre väčší objem. Zopnite vlnité vlasy do nízkeho copu. Oddeľte pramene copu, obtočte a upevnite ich okolo základu copu pomocou vláseniek a sponiek. Na spevnenie účesu použite lak na vlasy.

 >> Prečítajte si viac