Farby na vlasy | Účesy a trendy vo farbení

Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

Domáce farbenie vlasov je dnes celkom jednoduchá záležitosť. Priamo vo svojej kúpeľni si vďaka dostupným farbám na vlasy môžete vytvoriť napr. pôsobivý melírovaný look. Ale chybám sa niekedy nevyhnete – stačí trochu nešikovnosti a máte na hlave oranžové vlasy. Odhalíme vám, na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť.

Počkať, počkať, takto som to nechcela! Keď vám po farbení v pohodlí domova vo vlasoch miesto zamatovej medovej blond zažiari sýtooranžová, je jasné, že veci nedopadli presne podľa plánu. Čo teraz? A ako sa tomu dá zabrániť? Máme pre vás niekoľko trikov, s ktorými dosiahnete perfektný farebný výsledok:

Dôležitý je vhodný odtieň

Mám tmavé blond vlasy, alebo sú skôr svetlohnedé? Mnoho žien má problém správne odhadnúť svoj pôvodný odtieň. No v skutočnosti ide o prvý dôležitý krok na ceste za vysnenou farbou vlasov. Ak sú napríklad príliš tmavé pre použitie konkrétneho zosvetľujúceho produktu, farebný výsledok pravdepodobne nebude taký, aký si predstavujete. Vlasy budú výrazne tmavšie a v horšom prípade dokonca oranžové. 

Doprajte si čas

Pri farbení dbajte na to, aby ste dodržali dobu pôsobenia uvedenú v návode – predovšetkým ak si plánujete vlasy zosvetliť. Nejde totiž o farbenie v pravom zmysle slova, pri zosvetľovaní dochádza k strate prirodzených vlasových pigmentov. Najskôr tmavších, potom červených. A vidieť to aj na vlasoch samotných – pri zosvetľovaní postupne menia farbu z hnedej na červenú, oranžovú, žltú a až nakoniec sa dostanú do fázy svetlej blond. Preto je treba kontrolovať, ako farbenie postupuje. Sú vaše vlasy ešte stále červené, oranžové alebo žlté? Žiadny dôvod na paniku! Stačí ešte trochu počkať, kým sa nedostaví požadovaný farebný výsledok.

Nástrahy prírody

Ak ste si predtým farbili vlasy prírodnými prípravkami ako henna, neodporúčame vám používať chemické farby na vlasy. Prírodné produkty obsahujú čiastočky kovu, ktoré môžu nepríjemne ovplyvniť farebný výsledok. Ich kombináciou s bežnými farbami na vlasy niekedy vznikne odtieň, ktorý ste nepredpokladali. 

Čo môžete robiť?

Pre vlasy s oranžovým a žltým nádychom predstavuje najlepšie a najšetrnejšie riešenie strieborný šampón. Obsahuje modré / fialové pigmenty, ktoré opticky vyladia nepekný farebný výsledok. Ak oranžový odtieň vznikol zosvetlením, máte ešte možnosť zopakovať proces farbenia, čo však znamená ďalší stres pre vaše vlasy. V prípade pochybností kontaktujte kaderníka, ktorému dôverujete. Nielenže zahladí škody, pomôže vám dosiahnuť look, ktorý si želáte.

Nezabudnite na správnu starostlivosť

Ak chcete, aby nová farba dlho a intenzívne žiarila, potrebujete vhodnú starostlivosť. Dobrú služby vám urobia špeciálne rady produktov pre farbené vlasy. Postarajú sa o ich zdravú štruktúru a odtieň plný lesku.